kajulinek.s

Jaké jsou vážné důvody neúčasti na přijímacím řízení na SŠ?

Nemůžu se dostavit prostě proto, že když jsem si podávala přihlášku, tak už byla dovolená zařízená a zaplacená a teď by se to muselo stornovat (což by nebylo zadarmo), protože nikdo jiný místo mě nechce jet. Bojím se ale, že mi to nevezmou jako vážný důvod. Myslíte že mi to uznají? A pokud ne, napadá vás nějaký jiný důvod, který bych mohla uvést? … A nemusela ho zpětně dokazovat :( …

Díky :)

Já kašlu na zábavu, mně de o ty peníze -_- Kdybych to prostě jenom tak mohla odvolat, tak to udělám.

Nejlepší odpověď
annas

Chodíte do školy? Nebo jde o přijímací zkoušky na dálkové studium? Dovolenou mají dospělí, žáci v době školního vyučování mohou odjet jen se souhlasem školy. v případě dovolené rodičů.

Zde to nevyřešíte. Obraťte se na ředitele školy, na niž se hlásíte. Záleží na něm, zda tuto omluvu uzná.

Podle vyhlášky máte sice možnost omluvit se až tehdy, když se nedostavíte k přijímacím zkouškám, ale ředitel nemusí omluvě vyhovět. t.

Je lepší říctt řediteli důvody neúčasti přímo, nevymlouvat se nijak . Existuje náhradní termín.

Ve vyhlášce se dočtete toto:

Náhradní termíny přijímacích zkoušek (omluva do 3 pracovních dnů) můžete využít pouze v případě vážných důvodů, např. nemoci. Svou neúčast ve zvoleném termínu musíte do 3 dnů řádně písemně omluvit řediteli školy.
https://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/pri­jimaci-zkousky-na-stredni-skolu-2019-terminy

Další odpovědi
Edison

Neuznají. Dovolená opravdu není vážným důvodem. Musíš si rozmyslet, jestli budoucnost, nebo chvilka zábavy.

Rokio

Plně souhlasím s Edisonem. Přijímací zkoušky, které jsou klíčem k tvé budoucnosti, jsou daleko důležitější než nějaká dovolená, která je zpravidla jednou až dvakrát do roka a zábavu je to jen na pár týdnů.

Vážným důvodem je například nemoc, nebo úraz.

ivzez

Kajulínku,

ta situace přece má řešení → na dovolenou za tebe může
jet někdo jiný, případně se dá pobyt pro tebe stornovat.

Vážným důvodem, který lze omluvit je nemoc či úraz
(nutno doložit lékařským potvrzením). Snad by uznali
i úmrtí člena rodiny → i to bys musela doložit.

Zaměř se na přípravu k přijímačkám a nech na rodičích,
jak vyřeší tvou neúčast na zaplacené dovolené.

Mc Merkurion

… nevim, nevim, jak to chodí,ale předpokládám, že termíny přijímacích zkoušek jsou každej rok stejný, takže jestliže plánuju dovolenou, počítám dopředu s termínem přijímaček, todle jsou jen kecy vo ničem, takže jako vážnej důvod bych to nebral, spíš jako důkaz neschopnost si něco naplánovat …