Jaké jsou Vaše zkušenosti s vyřizováním územního a stavebního povolení?

Jde o složitější stavbu a nevím, zda raději připlatit projektanta, nebo to zvládnu sám.
Děkuji

Nejlepší odpověď
venkovan

Není to problém vyběhat, některým se to povede i za několik let. Nicméně pokud stavba je v souladu s územním plánem obce, a danými podmínkami stanovenými k dané lokalitě, neměl by to být složitý problém, pokud bude férový úředník na stavebním úřadu, mohlo by vše být za několik měsíců vyřízeno.
Jestli si vymýšlíte atypickou, pro lokalitu nepříliš vhodnou stavbu, stavíte mimo schválené plochy pro zástavbu, v nějakých ochranných pásmech apod., tak příjemnou zábavu.
A nezapomeňte na dotčené osoby. To může být i vlastník nemovitosti za ulicí – tedy ne jen přímý soused s vaším pozemkem.