Kepler

Jaké jsou vaše zkušenosti s Penny Marketem?

Nedávno u nás otevřeli novou prodejnu a občas si říkám, že jsem opět ve světě reálného socialismu. Už tam neměli ani takové základní věci jako těstoviny do polévek (jen 1 druh za více než 40,–), vajíčka, mražené játrové zavářky. Výběr pečiva, alko i nealko, slaných pišingrů je prachbídný. To máme takovou smůlu jen u nás, nebo by měl zdejší vedoucí jít prodávat radši do Uhelných skladů?

Nejlepší odpověď
ivzez

V okolí Penny nemám, takže jsem tam nakoupila
jen několikrát, když jsem obchod „potkala“ cestou.

Výběr sice nebyl příliš velký, ale byl jiný než v obchodech,
kde jinak nakupuji, což mi vyhovovalo. Ceny o něco nižší.
Ale už je to pár let…

Také si myslím, že vedoucí má možnost sortiment do určité míry ovlivnit.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

U nás Penny máme při cestě a tak v něm nakupujeme poměrně často. Má oproti jiným menší prostory a tak i nabídka – sortriment je trochu menší, ale na běžné nákupy nám vyhovuje a stačí.
Jeho výhodou jsou poměrně nízké ceny a výhodné slevy, buďto na kartu, nebo i běžné. Jediné u těchto slev je, že mnoho slevových položek jsou vždy vyprodány do 10.00 hodin. Ale na běžné a nenáročné nakupování nám vyhovuje a i zákazníků zde bývá hodně. Podle mne je to zřejmě individuální.
V případě náročnějšího nakupování nakupujeme v Hypernově, Kaufláči, nebo Lídlu.

Kelt

Je to obchod, který mám nejblíž, máme i kartu. Když je levné mléko, tak odnesu domů 2 – 3 balení. Raději nakupuji v Albertu nebo v Bille. V PM nakupuji jen v časové tísni, kdy jdu kolem a potřebuji něco na ráno do práce. Na ten výběr nic moc, ale mají hlídače, takže asi platí hodně hlídače a za zbytek peněz je málo zboží.

aliendrone

Sem tam z nouze (když nestíhám a nejde to jinak řešit) tam vlezu, ale pokud to jde, tak se mu stejně jako Lidlu a Normě vyhnu.

Celkem mne zaráží tvůj údiv nad sortimentem, protože když jsem před vánocemi prskal, že nejde v obchoďácích koupit žádná česneková pasta (natož DOBRÁ), zato mají na výběr z bambilionu křenových past a kalamárů (JJ, kalamáry jsou tradiční česká vánoční pochutina! :D ) a nadával na praktikovaný systém „kup co ti předhodíme [na čem pořádně vyděláme], nebo máš smůlu“, tak si něco breptal o „nízké poptávce“ a svobodném obchodu myslím. ;)

Penny, Lidl a Norma jsou navíc lowendové řetězce, tam je prostě situace ještě zřetelnější. Takže ANO, je to jako za socíku, pořád jsi odkázaný na to co ti předhodí a dají na krám, jen důvody jsou jiné. Tudíž buď kup to, co ti milostivě přehodí NEBO jdi jinam, kde to je STEJNÉ! Tolik k té široce proklamované svobodě volby a tržnímu mechanismu. Tenhle systém je NEMOCNÝ, nadnárodní oligopoly (což jsou maskované názvy pro REÁLNÉ MONOPOLY) doslova rdousí hospodářství i tržně konkurenční princip a toto je klasický důsledek, no. Užij si. ;) :D :D

Kura

Mezi jednotlivými obchody jsou obrovské rozdíly. Ve městě s 5500 obyvateli je situace strašlivá v tomto řetězci. Jak prodavači a jejich chování, tak upravenost obchodu a celkový dojem. Oproti tomu tento řetězec ve městě kde má 10 poboček a počet obyvatel je 450000, tak tam, je to pravý opak, vše v pohodě, vše v pořádku.

blondajk

Před nedávnem jsme se přestěhovali a nyní máme nejblíž právě Penny (5 min pěšky), kde nakupuji jen v časové tísni, nebo malé nákupy o několika položkách, kdy se mi nechce chodit do vzdálenější Billy či Lidlu (10 min pěšky), kde bereme větší nákupy nejčastěji. Dříve jsem v Penny vůbec nenakupovala a ani ho moc nemusela. Dnes jsem si ale zřídila už i zákaznickou kartu. Penny rozhodně neoslní šířkou sortimentu, ale už jsem si tam našla pár výrobků, které kupuji opakovaně. A jak píšu, na malý rychlonákup Penny stačí, dá se tam vybrat i z jejich privátních výrobků. Problém spíše bývá doplňování zboží, kdy na prodejně vidím vždy maximálně dva zaměstnance, z toho jedna je pokladní. Brala bych to spíše jako takovou „sámošku na rohu“ :)

nyjono

Minimální. Chodím tam zřídka a vždy to je zklamání.
Obecně si myslím, že vedoucí toto může ovlivnit. Ale do jaké míry , netuším.
Nejčastěji nakupuji v Globusu, takže asi mám zvyk na jiný standart.

Drap

Nenavštěvuji příliš často, ale zkušenosti mám jen dobré.

Kajoch

U nás ve středním městě problém se sortimentem v PM není,ale jelikož jsou v prodejně naopak velké problémy s prostorem,tak raději nakupuji tam,kde se s vozíkem můžu trochu pohybovat.Ovšem cenově je -Penáč-,dle mého názoru,velmi příznivý.

marci1

Uplně poblíž Penny nemáme, ale párkrát jsem se tam cestou stavila. Co jsem potřebovala, to tam měli. Hlavu vzhůru, teprve začali, mouchy časem možná „vychytají“. 🙂

mosoj

A nejsi nějaký rozmazlený, nebo chceš být jenom zajímavý? Chceš něco jiného a zde to nemají, tak si to koupím vedle. To dnes není problém.

Nakupuji v Lidlu, Globusu I Pennny. V poslední době chodím i do Normy, prodává převážně originál německé výrobky. Postavili mně jí u nosu. Všude kupuji jenom to co mně odtud chutná a hlavně to co je v „akci“. Každý řetězec pro mně něco má. Penny šetří na personálu a je nedostatečně obsazen prodavači. Nicméně má své zákazníky, protože je zaměřen převážně na české výrobky a potraviny. Potravin z dovozu prodává minimálně.
Bezkonkurenční je Lidl, obsluhou, zbožím, cenami, službami zákazníkům, prodává ale hodně zboží z Polska. Když se ale vybírá, nevadí to. Zákazníci ho kupují, takže vybírá i LIDL. Bezkonkurenční má prodej ovoce a zeleniny. Cenově dobré, čisté a vše upravené. Dovolím si tvrdit , že nikdo lepší zeleninu nemá!! O jeho oblíbenosti svědčí jejich obrat a množství zákazníků v prodejnách v každou denní dobu.Myslím si, že i prodavačky mají jednu z nejvyšších mezd v obchodních řetězcích při 30 hod pracovním týdnu!! 2–4 kasy nepřetržitě, občas pátá.
Za globusem bych zařadil Penny Market s Normou. Ostatní řetězce navštěvujeme s manželkou pouze příležitostně. Do Alberta nechodím a do Teska jenom občas a to ještě nejvíce kvůli textilu a oblečení. Prodává cenově dostupnou značku F and F. Smutné je, kam to dopracovala naše Jednota, která měla na začátku obrovskou výhodu zdejšího monopolu!!

Dochy

Nepatří k mým oblíbeným. Mám pocit, že jednotlivé obchody mají společnou snad jen tu značku. V blízkém středním městě vím o dvou provozovnách. Obě mi připadají poněkud nepřehledné (což ale může být o zvyku) ale hlavně příšerně „nahňácané“ – přecpané zbožím a s malým prostorem pro zákazníky. V jiném menším městě otevřeli novou pobočku… Tam mi zas připadá že prostoru je dost, ale zboží tam není skoro žádné. To už i ve stařičkém Pramenu přejmenovaném na COOP je podstatně lepší výběr. Snad jediné plus toho obchodu je slušné parkoviště před ním.

Pepa25

Mně přijde, že všechny diskonty (Penny, Lidl …) mají malý výběr. Pouze Lidl na to jde chytře, protože má v podstatě jen svoji značku, takže jeho pravidelných zákazníkům ani nenapadne, jak je sortiment omezený (a navíc většina zboží přes půl střední Evropy).

Kepler

alien: mně nejde o nějaké speciality typu česnekové a jiné pasty (mimochodem pro mně byla každá HNUSNÁ), ale o fakt, že neměli blbé VAJCA! A pod., prostě obvyklé věci, co mají v každé vesnické Jednotě. Já myslím, že tam je prostě neschopný šéf. Něco jako nedostatkové potravinářské zboží dnes snad neexistuje.

aliendrone

Chápu. Ale s tou „neobvyklou“ česnekovou pastou je to stejné, jako kdybys měl v baráku olověné rozvody vody (z první republiky) a ve spoji (letovalo se nějakou mosazí či co) by to zkorodovalo. Zavoláš instalatéra, ať to opraví – jasné. A on by ti řekl: „Olověné trubky? To se DÁVNO nedělá, na to nejsem vybaven, nevyplatí se mi držet na skladě díly/věci na něco, co potkám max. 10× za celý život, smůla, to vám neopravím! Sbohem!“ To bys asi pěkně pištěl, co? ;) :D :D

Ano, vejce JSOU „něco jiného“, ale ruku na srdce – ještě se ti nestalo, že třeba neměli CHLÉB? (mně naposledy před měsícem v Kaufu na Lužinách ve 3 ODPOLEDNE – prostě jim ho nedovezli) či jinou věc BĚŽNÉ denní spotřeby?

V diskontech prostě mají jen to, co se JIM VYPLATÍ, tvoje požadavky jsou bezvýznamné. Kup co máme nebo táhni jinam! Když nekoupíš ty, koupí někdo jiný! To je prostě princip diskontu. (A že si hraje Penny a další na „seriózní krám“ na tom nic nemění.)

Tywoe – nikdy jsi nebyl třeba v OBI? Víš s čím vlastně PRIMÁRNĚ obchoduje? Já tedy NE, protože když se zeptám na COKOLIV, tak odpověď je "Bohužel, šrouby a spojovací materiál je DOPLŇKOVÝ prodej, barvy laky TAKÉ, nářadí TAKÉ, zahrada TAKÉ, sanita TAKÉ, elektro TAKÉ a vlastně CELÉ OBI je DOPLŇKOVÝ prodej!! ;) :D :D

A ty máš TAK přemrštěné požadavky, že bys chtěl vajíčka, když se jim třebas nepovedlo dostatečně výhodně nakoupit, aby byly cenově konkurenční a přitom na nich měli obchodní přirážku alespoň 100%, pche! Ty budeš asi nějaký zakuklený komunista, ne? ;) :D :D

Jo, je MOŽNÉ, že v tom má prsty neschopný vedoucí, resp. management, to ale nemění nic na faktu, že MUSÍŠ být rád, za to co JE! A když NEJSI, tak jak jsem již psal, PROJDI SE JINAM, ono na jednom nakrknutém zákazníkovi nesejde (nebo 10, 100, 1000…), přijdou tak jako tak JINÍ. :D :D :D

Kepler

Nejdřív jen tak na okraj. OLOVĚNÉ TRUBKY!? Já myslel, že to naposledy používali ve starém Římě a proto tak zdegenerovali. Když to máte v Práglu, tak to leccos vysvětluje 🙂

Jinak chleba v žádném řetězci nekupuju, bez výjimky stojí za hovno. Ale i Penny jsem si všiml, že zbývají kolikrát jen takové „dobroty“ typu moskevského chleba, které málokdo kupuje.
V našem OBI jsem zatím koupil všechno, co jsem kdy potřeboval, takže si nestěžuju. A podezřívat mě, že jsem komouš, tos mě teda pěkně nakrknul! Kdybych mohl, střílím je na potkání jako škodnou!

Kepler

Ještě štěstí, že jsi mě nepodezříval z rusofilství. To by propukl alienholokaust.

aliendrone

Kepler>>> Za první republiky se to olovo na trubky používalo BĚŽNĚ, dokonce ještě za socíku bylo považováno za vhodné pro rozvody vody (jenže kvůli ceně Pb nepoužitelné). https://voda.tzb-info.cz/materialy-voda-kanalizace/4435-olovo-a-azbest-v-rozvodech-zti Olovo najdeš v MNOHA starších budovách, typicky na Vinohradech jsou Pb stoupačky ještě dnes v domech. Pb trubky jsou NEZNIČITELNÉ, jediná potíž je v místě spoje (letovalo se to nějakou pájkou, připadala mi jako mosazná, ale co to bylo opravdu nwm), to byla jediná tech. slabina, že za cca po 70–90 letech pájka zkorodovala a proto jedině v těch spojích docházelo k únikům. (Tam, kde spoje letovali tou „nezlatou“ pájkou fungují Pb trubky naprosto spolehlivě DODNES!) ;) :D

BTW – včera jsem dostal befehl koupit cestou dom na Spořilově v Kaufu pro mladší starší pytlíky do vysavače. Tywoe – 2 metrové poličky s asi 20 krabičkami typů pytlíků, ani jeden pro značku Phillips!! Zato každý druhý pro značku „Gorm“, „Ecotech“ apod., zkrátka pro samé „známé giganty“ na polích dom. spotřebičů/vy­savačů. :( A prakticky to samé v Tescu na Zahraďáku. Ať mi někdo něco vykládá o vlivu poptávky na sortiment, když už nemají pyltíky ani na Phillipse, takovou NEZNÁMOU a noname značku. ;) :D

To, žes koupil v OBI „všechno co potřebuješ“ nic neznamená. Záleží totiž na tom, CO potřebuješ. Zkus se třeba poohlédnout po brusných papírech pro broušení (leštění) „pod vodou"s kameny jemností 2000, uvidí se! Budeš MOC rád, když seženeš 1200 šutry " na sucho“, ale spíš tak max. 1000ky. ;) OBI a podobné krámy (i když se to neobeznámeným lidem nezdá) jsou v podstatě EKVIVALENTEM Penny či Normy v tomto oboru a když chceš DOBŘE nakoupit, musíš JINAM, do specializovaných krá­mů.

A moje mladší starší má SMŮLU, buď svůj „noname vysavač“ VYHODÍ a bude to řešit jinak NEBO si speciálně může objednávart pytlíky přes internet. V e-shopech je ještě mají. Jen se jí to trochu prodraží (4 pytlíky za 2–3 stovky + cca 100 doprava).

A vůbec – koho chceš přesvědčit o své SKUTEČNÉ nátuře? Mít nastavenou jakou domovskou stránku v prohlížeči Youtube klip s Internacionálou zpívanou RUSKY a ještě s titulky v azbuce – to může JEN KEPLER! ;) :D :D

Dochy

Alien: S těmi sáčky… nemohlo to být tak, že prodávali sáčky od nějakého univerzálního sáčkového výrobce? Zkrátka „noname“ sáčky pro Phillips, Electrolux, Etu,…

aliendrone

Dochy>>> Měli tam jen od 2 značek (výrobci) Swirl a BASE (ty druhé neznám). Na každé krabičce jsou vzadu vypsány značky a typy, do kterých lze sáčky použít. Projel jsem důkladě všechny, pro Phillips VŮBEC NIC (pro jakýkoliv typ)! Myslím, že Swirl je „univerzální výrobce“, ale nevím to jistě (co když je to dceřinná společnost něčeho, v dnešní době nevíš). :(