Kepler

Jaké jsou vaše zkušenosti s nošením roušek mezi obyvateli?

Třeba taková povinnost zarouškovat se i v autě, pokud nejede řidič sám (pokud nejde o člena domácnosti). https://www.echo24­.cz/a/SK6xx/co-plati-od-stredy-plosne-noseni-rousek-venku-s-vyjimkami-i-v-aute Dnes jsem koukal na několik desítek takových posádek a výsledek: roušku neměl ani jeden! Nebo lelkující skupiny mládeže, převážně romské v počtu 5 – 10 lidí: stejný výsledek. Dost často i samostatná normální individua všeho druhu. Moc mi to hlava nebere. Asi tomu nasadil korunu Prý mula, který nerespektuje vlastní přikázání, a lidi si tak říkají: když může ten nejvyšší, tak já můžu taky. No nazdar, to jsme v pěkné rejži…

Nejlepší odpověď
marci1

Mám pocit, že to lidé na jaře brali vážně a teď už ne. Skoro jako by pandemie už nebyla. Když jsem pána vedle mě slušně upozornila, že si zapomněl nasadit roušku, tak mi odpověděl: „Hlavně že ji máte vy“. Když jsem mu vysvětlila, že moje rouška chrání jeho a on svou mě nechrání, takže mě může ohrozit, díval se na mě, jako bych mluvila řečí nějakého domorodého kmene a nevěděl co má říci. Známí mi říkají: „Buď ráda, že ti vulgárně nevynadal“. Každému se může stát, že si roušku zapomene nasadit a má ji přesto u sebe. Jsem optimistka, ale mám už trošku obavy z toho, jak bezohledně se někteří lidé chovají. Chodím už raději jen do lesa. Tam je klid a pohoda. 🙂

Další odpovědi
zjentek

No já myslímže už brzy začnu obyvatelstvu na ulici kopat do zadků a prudelí sám, bo co je moc, to je příliš! Orgánům to případně klíďo zdůvodním… jakože domobrana! No promiň, tak když oni sami na neposlušnost nestíhají, tak co chceš jako dělat? A tamtěm v auťáku nakopat alespoň do pneumatik!

elkon

Nemá smysl se tím zabývat, protože to stejně neovlivním. Od toho je policie, aby to řešila. Každý máme své starosti a ne se zabývat nezodpovědností druhých.

Mc Merkurion

… nevím, roušku nosim jen k nám do krámu, a to chodim po ránu, a tojsem tam většinou sám a prodavačky, jinak za celej den potkám tak dva, někdy i tři spoluzaměstnance, lišky, co mně choděj dávat dobrou noc je nenosí, takže vcelku vše v klidu a při starým, doufám, že se v pohodě dočkám konce této krize a já budu moc vylézt ze svýho brlohu a vyrazit někam za nákupy on-pešo … jo, a do hospody od tý doby, co zakázali kouřit nechodim, takže je to mimo mně …

GM

U nás ve Velmezu jsou lidé celkem disciplinovaní a ani cigáni se zde nevyskytují v takovém počtu, aby se houfovali. Takže zkušenost celkem dobrá.

Kepler

marci: nechci být špatným prorokem, ale tohle může skončit pěkným megaprůserem. Nemůžu si pomoci, ale v této souvislosti si často vzpomenu na toaletní papír značky Finále grande, který byl před pár lety v prodeji. Dost mě to tenkrát pobavilo, ale dneska to nabylo nových souvislostí: hovínek se musíme zbavit, dočista dočista!