Janulenka

Jaké jsou vaše zkušenosti s kuchyněmi Oresi?

Ahoj, ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti s kuchyněmi Oresi, protože nám vychází cenově dobře a když jsem byla ve studiu, tak jsem se zamilovala…
Doplňuji:
Ano, byla jsem i jinde, ale tady se mi líbil typ Coloriqa, kuchyně se mi zdála i kvalitně zpracovaná. Tady se mi zdá dobrý poměr mezi cenou a kvalitou, protože jinde se mi zdáli předražení nebo nic moc kvalita.

Nejlepší odpověď
Popina

Já mám s Oresi velice dobrou zkušenost a nedám na ni dopustit, má ji asi sedm let a za celou tu dobu se nikde nic neulomilo, neloupe a kuchyně je tak ve výborném stavu. Vzpomínám si, že byla ráda, že se mě ujali ve studiu a poradili mi, s montáží jsme neměli problém. Oresi rozhodně doporučuji. Jinak nic proti Ikea, občas tam nějaké doplňky koupím, ale nábytek mám odjinud.

Další odpovědi
ReHu

Byla jsi i v jiných studiích?
Kuchyň bude sloužit mnoho let, cena je jen 1 kritérium.

zzzlatokopka

Já bych ji nekoupila, má to kámoška a závidí mi tu moji z Ikea. Já ji mám levnější a řekla bych, že i lepší, mám ABS hrany a ona ne.

Mrni ještě do Ikea, mají i program na jejich stránkách, a tam si můžeš linku sestavit a přímo nacenit. Mají hladké dojezdy šuplíku i dvířek a mají i vysoké skříně na troubu, což je super:-)

http://www.ike­a.com/cz/cs/c­atalog/catego­ries/departmen­ts/kitchen/
Doplňuji:
Linka v délce 6 metrů, granitový dřez, trouba, varná deska a myčka nás vyšla kolem 50tis:-) Mám vysokou skříň na troubu a vysokou skříň na potraviny, jinak klasika. Linka je celkově vyšší, takže se dobře pracuje na desce. Mají několik možností barvy a vzorů dvířek:-)

Magička

Ahoj, já vybírala kuchyň loni, prošla jsem kde co, a nakonec jsem se rozhodla pro Oresi. Teď jsem moc ráda, že jsem si ji vybrala. Kuchyň mám rok, nebylo třeba vůbec nic reklamovat a při pořizování se mi líbil jejich osobní přístup, zároveň profesionalita. Při grafickém návrhu se mě hodně vyptávali a ledaco vymysleli, taky udělali kalkulaci a vše bylo zdarma. Neměla jsem úplnou představu, jak by měla kuchyň vypadat, tak to se mnou bylo dost složité, jelikož jsem byla absolutně zahlcena informacemi. Šlo mi o maximální využití prostoru, kvalitu a krásu. Zkrátka kuchyň perfektní a kvalitní. Chtěla jsem kuchyň napořád a ne ji měnit po 10ti letech. Brala jsem u nich i spotřebiče, takže komplet. Je to takový nadčasový design a cena zahrnovala dph, montáž a dopravu. Za mě určitě doporučuji Oresi a budu ráda, když nakonec napíšeš jakou firmu sis vybrala a zkušenosti s ní.

pusinka50

Koupila jsem před 2 lety kuchyňskou linku ve Sconto nábytku. Lakovanou v bordové barvě, bylo dost barev na výběr i úchyty.. Samovolné uzavírání dvířek a pojezdových šuplíků. Délka 1,5 m horní i dolní část, a k tomu plus délka 1,5 m pouze dolní část. Včetně indukční varné desky (2 ploténky) a trouby s větrákem (Zanussi) mě stála cca 30.000 Kč. Zkus obejít fyzicky pár obchodů, nehledej jen na netu.

Ernika

Máme teďka nově postavenu kuchyni od Oresi a jsem fakt nadšená, že jsem se jí konečně dočkala, protože jsme si jí vybírali už před víc jak dvěmi měsíci a už se mi ani nechtělo v té staré vařit, když jsem věděla, že bude ta nová. 😄 Vybrali jsme z té prostřední linie Livanza, krásnou lesklou bílou, které je pro mě fakt změna po tom dřevu, ale se všemi těmi novými spotřebiči fakt paráda. Jsem za ní fakt ráda. 🙂

Te.mina

Ahoj, nevím jak moc je tahle diskuze aktuální, ale ráda bych předala mojí zkušenost s oresi. Jelikož jsme před dvěma měsíci dokončili celou rekonstrukci, musím říct i po několika odpečených obědech, že kuchyň je dobrá a jsem ráda, že jsme si nechali i od jejich děníků kuchyň namontovat, přece jen asi mají s jejich výrobky zkušenosti a tak jim to šlo jako po másle.

Danyka

Ahoj, prosím vás, mám u Oresi objednanou kuchyň a po novém roce nás čeká montáž. Už se na novou kuchyň hrozně těším. Jenom by mě ještě zajímalo, jak jste třeba řešili recyklaci staré kuchyně? Kam se to dá odvézt? A jak dlouho jim montáž kuchyně tak cca trvá? Mám si vzít dva dny volno?

Diiiia

Tak to jsem u oresi nemusela řešit, oni mi nabídli že si jí i odvezou, tak mě tím ulehčili, montáž u nás trvala max. dva dny i s úklidem, ale doma bych určo zůstala, už jen aby vás přesně našli a namotovali jí do správného bytu…

Ginery

Přesně jak píše ReHu. Cena je jen jedno kritérium. Důležité je sledovat, co za tu cenu dostaneme. Jaké jsou materiály. Jaký je způsob dodání, montáže, servisu. Udělala jsem si kalkulace na podobné kuchyně ve více studiích a nakonec jsme skončili právě u Oresi. Líbily se mi jejich materiály i designově mi kuchyni navrhli asi nejlíp.

Kacoll

Souhlasím s Ginery, kvalitu kuchyně určují jak materiály, tak i kvalita montáže … Nelze podle mě škatulkovat podle firmy, ale třeba i podle toho co si člověk u té firmy nechá vyrobit… Osobně mám u oresi objednanou kuchyň Bauformát, je vyráběná v německu a vybrala jsem si dražší materiály… A jednání bylo vždy ke spokojenosti všech… Takže já nemohu na firmu říct nic špatného…

kikina25

Já jsem od začátku chtěla kuchyni z kuchyňského studia, kde jsou na kuchyně specializovaní. Z mého výběru tak vypadli všechny nábytkářské firmy. Pak jsem obešla pár studií a nakonec mě přesvědčili v Oresi. Vzala jsem si ji včetně vestavných spotřebičů a nechala jsem si na všechny šuplíky udělat zpomalovací pojezdy. Kuchyni mám prostorou a přehlednou, přesně jak jsem požadovala. Rozhodně můžu doporučit.

Ratam

Super, máme doma kuchyni Oresi a je i po letech v dobrém technickém stavu, kvalitou mohu kuchyni jednoznačně doporučit a cena taky dobrá.