elvan

Jaké jsou vaše zkušenosti s hledáním práce?

Pracuju v jedné společnosti, která nabízí absolventům SŠ plošně po celé ČR bez jakékoliv praxe půlroční pracovně-adaptační program v dosti atraktivním a poměrně stabilním oboru (na dobu určitou jsou půlrok zaměstnáni na plný úvazek a intenzivně vzděláváni), kde pokud se osvědčí, mohou nastoupit na dobu neurčitou. Problém však je, že si inzerát pořádně nepřečtou a ještě na výběrovém řízení (děláme ho metodou assessment centra, takže i sama účast je pro uchazeče zkušeností využitelnou do budoucna + od nás dostanou konkrétní zpětnou vazbu, pokud nepostoupí) nevědí, o co pořádně jde. S pozvánkou se dovoláme každému druhému přihlášenému, z pozvaných dorazí zhruba každý třetí-čtvrtý. Stojí to spoustu času a peněz. A to neustále slyším, jak jsou firmy na absolventy zlé a nevycházejí vstříc, nevezmou bez praxe atdatd. Jaké jsou vaše zkušenosti? Najde člověk práci, pokud doopravdy chce? Vím, že je to hodně o regionech a konkrétních oblastech, ale z našeho pohledu to vypadá, že práci skutečně dostane ten, kdo doopravdy chce.

Nejlepší odpověď
anonym

Nikdy jsem si práci nehledala, ale byla mi nabídnutá a jelikož se mi pokaždé líbila, tak jsem ji příjmula.
Doplňuji:
Jsem ale nějaký čas bez zaměstnání a rozhodla se, že si nějakou práci sama naleznu. Tenhle měsíc jdu na svůj první pohovor jako zájemce o práci frontlinerky u organizace Greenpeace. Něco takového by mě hodně bavilo a navíc bych se dozvěděla něco více o Greenpeace.

Další odpovědi
baghira

Za posledních 15 let jsem změnil práci 3×, a právě se rozhlížím po další. Vždycky to bylo tak, že jsem zareagoval na inzerát.

KdoSiOdJinud

Mám živnost od 18let, když jsem k tomu hledal práci na HPP v IT tak pomocí jobs.cz jsem do týdne měl 4pohovory a další týden jsem nastupoval. Teď mi tam tuším visí CV jen tak pro zvědavost a sbírání „možností“ :)

Nemyslím si, že člověk nesežene práci – v mém okolí jsou spíše lidé, co nadávají na nezaměstnanost, ale přitom se ani na ten hloupý jobs.cz nezaregistrují.

Pokud člověk dlouhodobě nemůže najít práci při aktivním hledání, je někde chyba a měl by se zaměřit na to ji najít a napravit.

SAMOZŘEJMĚ BUDE TO NEJSPÍŠ OBOR OD OBORU JINÉ

Terryle

Hledala jsem práci po VŠ /mgr./ asi tři měsíce, hlavně v oboru médií. Měla jsem praxi, doporučení z celkem prestižního média… a nic. Je ale fakt, že jsem si dost vybírala specializaci /politiku psát nebudu, ekonomiku psát nebudu, celebrity nebudu psát ani omylem/, takže mi zbylo pár možností a na ty jsem neměla asi dost ostrý lokty a neuměla jsem se prodat. Přiznám se, že po rozeslání cca 30 životopisů a motiváků na míru každý pozici jsem už byla docela znechucená. Nakonec klaplo místo, který sjem zkusila víceméně nadrzo s tím, že mě hned vyřaděj – neměla jsem přímo potřebný vzdělání – ale padla jsem paní šéfové do oka. A jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.
Nicméně doufám, že to v dohledný době nebudu muset podstupovat znova, nebylo to nic příjemnýho.

Michal Kole

Nejlepší by bylo, kdyby to bylo jako za socialismu, aby nebyli různé přijímací řízení a zaměstnavatel musel zaměstnat každého.

Ja na nějaké „sebevychvalování a prezentování“ toho co umí nemám náturu a nerad verbálně komunikuji s lidmi v reálném světe.

Je pro mě přijemnější napsat email a chci pracovat z domova bez kolektivu.

sanskrybastr

Já hned po SŠ s hledáním práce moc problém neměl. Příjde mi, že tehdy ta nabídka pracovních míst byla mnohem větší, než je dnes. Protože teď už jsem cca půl roku bez práce a zatím se mi žádné volné místo najít nedaří. A to kontroluju pracovní portály jako jobs nebo https://www.hit­prace.cz/ prakticky každý den.

vranovahan

Koukám, že jsme na tom byli velice podobně. Já se například po škole snažila nějakou dobu najít si práci. Bohužel ale úspěch nic moc. Nakonec jsem na to tedy šla z té opačné strany. Přes https://www.si­dlofirmypraha5­.cz jsem si založila virtuální sídlo firmy a začala jsem podnikat v online sféře. Začátky byly sice těžké, ale věnuji se tomu do dnes. :)

Michal6

Založil jsem diskuzní fórum, kde najdete zkušenosti s nefér zaměstnavateli: blbaprace.cz/
Budu rád za každý příspěvek, který pomůže dalším lidem vyhnout se problémům při hledání práce.