dudu

Jaké jsou vaše zkušenosti s elektrickým grilem?

Využili jsme lákavé nabídky RWE na slušnou slevu a pořídili kontaktní elektrický gril Hyundai GR410. Vypadá celkem nadějně a též manuál /ovšem bez nějaký receptů/ jsem posléze zvládl. Podlehli jsme nátlaku našich vnoučat o neblahých účincích dosavadního klasického rožnění a logicky zatím se způsobem tzv. nepřímého grilování bez ohně a kouře nemáme zkušenosti.
Nyní máme v marinádě naloženo pár plátků libové krkovičky a zítra na chalupě hodláme princip el. grilu vyzkoušet. Ovšem tápu…, jak masíčko před plácnutím na gril upravit /osušit, nechat na něm lák, atd/, jakou navolit teplotu a hlavně který použít čas tepelné úpravy. Pochopitelně nejlepší v těchto případech je metoda, pokus a omyl, ale přece – můžete-li, prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
Damiana

Také máme elektrický gril, ale použili jsme ho jen asi dvakrát, není nad klasiku.
Já osobně mám takovou zkušenost, že maso musí být důkladně osušeno, jinak marináda nakape na topné spirály a dělá to dost neplechu. Dolů jsme také museli pořád dolévat vodu, kam odkapávala přebytečná mastnota. To jsem moc nepochopila. Ještě horší byl regulátor teploty. Rozhodl se vypnout, kdy se mu zachtělo a tak se maso přestalo dělat a bylo dost vysušené. Na zeleninu a ovoce, nebo na rychle hotové dobrůtky – jako jsou krevety, tenké plátky drůbežího masa nebo rybky bych ho doporučovala, protože, když se dodrží pravidlo – otřít potraviny – opravdu nečoudí a nesmrdí. Kompaktní el. gril je vhodný spíš na doma nebo na balkón (?)
Ale jak říkám, teď si už lebedí v krabici a my jsme zase s radostí rozeseti kolem pravěkého ohně s pořádným litinovým roštem.

Vercule

Elektrický gril je super… domů… na občasné grilování. Na balkon, na terasu. My máme ale zahradu, pergolu a tam jsme si pořídili teda dělo. Plynový gril a ač jsem ho zprvu nechtěla, tak jsem moc ráda, že si to manžel prosadil. Ten gril je skvělý, kvalitní a dělá dokonalý jídlo. Máme ho od Dellingeru a spokojenost maximální.

TominkaFuky

Nechtěla? Máš strach z plynu? No, já to mám tak nějak stejně… Ale taky vím, že ty plynový jsou opravdu velmi kvalitní… Jaký přesně máš?

MarkettB

Mátě nekdo stolní elektrický gril? Je to dobré? Využijete to?

Xenka

No záleží jestli budete v kuchyni grilovat. My máme rádi naložené grilované maso a jsem v paneláku, takže pro nás je toto super řešení a používáme velmi často 🙂

MarkettB

Jasně rozumím a můžu se zeptat, jakou značku toho grilu máte? Díky moc

Xenka

Orava 😉
Mrkni třeba tady na ten článek, to je přesně ten gril, co máme.
http://www.allik­.cz/pripravy-na-grilovaci-sezonu/

MarkettB

Moc moc děkuji, vypadá dobře, cena dobrá. Asi ho zkusím koupit, děkuji.

modrokakocka

prosííím, potřebuji sehnat gril, myslíte že by jste někdo mohl poradit kde a jaký je nejideálnějším řešením? byla bych moc ráda… za každou radu a tip budu moc vděčná..

jancek

zkus se kouknout tady http://www.gri­lykrby.cz/ dle mého nejlepší výběr tady u nás v česku, jak co se týče ceny tak kvality a množství ;)

malinaa

kolik by měl takový gril stát? ono jich je docela hodně a jsou dosti rozdílné, ale ráda ti pomůžu, tak napiš co a jak by sis představovala? hlavě ta cena je asi rozhodující a taky jestli i na doma nebo ne ;)

modrokakocka

děkuji moc že se zapojujete, já se snažím vybrat ten nejideálnější a je mi vlastně jedno kolik bude stát, teda pokud nějaký ten rok gril vydrží a nebudu muset kupovat nový… takže tak

adelickaa

tak když si koupíš nějaký kvalitní gril, tak určitě není třeba za pár let kupovat nějaký nový… to je jen o tom vybrat ten správný…

jancek

máš pravdu že čím víc je kvalitnější ak tím déle ti doma nebo na zahradě vydrží… fakt je to tak lepší… vyplatí se investovat do toho ;)

modrokakocka

máte pravdu, jen teda když jsme u toho tak který ten gril je takový ten kvalitní? abych ho mohla teda konečně koupit… pořád jen koukám a hledám a nic z toho…

jancek

koukni se po internetu, najdeš tam toho určitě spoustu… pak ti klidně pomůžu, jen si zkus vybrat něco od čeho se můžeš odkopnout jak se říká ;)

modrokakocka

koukala jsem se a našla jsem tenhle gril http://www.gri­lykrby.cz/pro­ducts/gril-weber-premium-ivory/ ale nevím teda jestli za to stojí nebo ne ;) ale myslím že by mohl, což?

adelickaa

tak třeba tenhle je dost super ;) http://www.gri­lykrby.cz/pro­ducts/gril-weber-q-2400-stand-dark-grey/ tady pořád řešíte a výsledek není žádný :D tak co už s tím bude? :D :D :D :D

jancek

na ten jsem se taky koukal, ale nakonec jsem si vybral jiný gril… tenhle mi pak moc nevyhovoval…

jancek

holky prosím vás nevíte když budu mít s grilováním nebo tak něco nějaký problém, kam přesně se mám obrátit na internetu nebo tak? abych nemusel nikam jezdit? někde kde je to zaručené?

adelickaa

zkus se kouknout tady http://www.gri­lykrby.cz/otaz­ky-a-odpovedi třeba tam najdeš odpověď kterou potřebuješ slyšet a nebo se tam rovnou zeptej ;)

jancek

supr!!!! děkuji ti moc, koukal jsem se na to a nějaký človíček už se zeptal na to na co jsem chtěl já, takže je to v cajku ;)

adelickaa

jo? tak to je dobře… a pochlubíš se nám co sis pořídil teda pokud vůbec něco, ať taky víme, když už tady pomáháme ;) :D :P

jancek

ještě jsem nic nepořídil,a le tento měsíc už musím… jsem fakt hrozný, pořád všechno oddaluji a nikdy nic nekoupím hned…

adelickaa

tak to máš co dělat… léto je v plném proudu a ty nemáš gril… abys to vůbec letos stihnul :D

jancek

no právě se začínám obávat.. místo toho abych nakupoval, tak tady vypisuju :D ale né pár tipů už mám. teď už jen vybrat ten nejlepší!!!

adelickaa

tak přestaň vypisovat a zaměř se jen na gril :d a nic jiného teď prostě nereš… :d to není zas tak složité, :D