IvkaH

Jaké jsou vaše zkušenosti s bělením zubů?

Odpovědi
elkon

https://www.na­zuby.cz/co-vsechno-vas-zajima-o-beleni-zubu

majki636

Zuby jsem si bělila dvakrát v životě s tím, že první pokus byl o ničem, protože produkt co jsem si koupila mi zuby nevybělil ani trošku a vyšlo to až na druhý pokus, kdy jsem dostala doporučení od sestry na bělící sadu od krásný úsměv, tak s tou jsem byla spokojená.

da ny

Osobní žádné, jen z té druhé strany :D
Chtít mít „zářivě bílé zuby“, je naivní představa laika, utopie.
Každý má „svou“ barvu, danou do vínku. Zuby lze částečně „vybělit“, zesvětlit, sjednotit barvu (tam, kde se hůře čistí, tvoří usazeniny.
/Pomoci může dentální hygienistka/sto­matolog, mechanicky a rozumnou, bezpečnou, chemickou cestou (aby se nepoškodila sklovina atd.).
Není to zadarmo, běh na dlouhou trať. Musí se periodicky opakovat (stále dokola). Je to stálá investice.
Podle otisků chrupu H a D čelisti, se v laboratoři zhotoví individuální nosiče. do nich se aplikuje bělící prostředky. Probíhá nejlépe v noci, během spánku. V době bělení nemůže zájemce konzumovat běžně kávu, černý čaj (většinou konzumují brčkem :D.
Efekt bělení je znatelný. Jak jsem zmínila, „zářivě bílé ztuby“ však každý mít nebude, nemlže. Světlejší (bez skvrn a „fleků“ být mohou.
Mnoho lidí NEMÁ JEDNU JEDINOU barvu korunky zubu (zejména v mládí). U kořene bývá barva tmavší, směrem k incizi se zesvětluje. Ta může být u velmi světlých zubů až transparentní. Zub může mít 3, 4 barvy…. Barva zubů se věkem mění,
Při zhotovení snímacích protéz, jsou do náhrad stavěny nejčastěji zuby pryskyřičné (i keramika, porcelán, úhrada bez účasti ZP). Výrobců/dodavatelů je několik, v různém provedení (počet vrstev). V různých cenových relacích a kvalitě.
CELKEM LOGICKY se takové zuby, do náhrad vyrábějí v různých velikostech, tvarech a ZEJMÉNA V NEPŘEBERNÉ ŠKÁLE BAREV!!! Nevyrábí se tedy jen zářivě bílé zuby. Každému „bílé“ zuby nesluší. Je znát, že jsou umělé a o to většina pacientů nestojí..

https://www.na­zuby.cz/co-vsechno-ovlivnuje-odstin-zubu
https://www.spo­fadental.com/cs-cs/zuby/vzornik-odstinu-spofadent-plus-pryskyricne-trivrstve-sitovane-zuby

IvkaH

Dívala jsem se co mají a přemýšlím jestli jít do té bělící sady nebo zkusit ten bělící pudr, na ten jsem taky četla super hodnocení.