www

Jaké jsou v ČR aktuální problémy v životním prostředí? Myslím ty hlavní.

Nejlepší odpověď
beer

Je jich celá řada, ale v současné době se potýkáme s nárůstem množství elektroodpadu, motorových vozidel, ochranou půdy a s rizikem znečištění povrchových vod léčivy a hormony.
Více například zde http://www.na­zeleno.cz/zivot­ni-prostredi-v-cesku-vic-smrdi-auta-a-ve-vode-jsou-hormony.aspx

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Ostrava, konkrétně ropné laguny. Nebo těžba černého či hnědého uhlí. Hrozba je také aktivita firem typu: Arcellor Mittal atd.

Pepa25

Doporučuji: http://www.mzp­.cz/cz/zpravy_o_sta­vu_zivotniho_pros­tredi_publika­ce

Negativní zjištění 2012:

  • překračované imisní limity v MS kraji
  • nadprůměrná spotřeba energie na obyvatele v rámci EU
  • překračování hlukových limitů
  • přes 50% odpadu skládkováno
  • zastaralý vozový park, velký podíl nákladní silniční dopravy ..

marci1

Je jich velmi mnoho. Znečistěné ovzduší, voda, půda. ☹

cochee

Nazdar Bazar: když mluvíš o té Ostravě, zdejším daleko palčivějším problémem než laguny (které sice už x let existují, ale za normálních okolností je z nich akorát 5× za rok smrad) nebo ArcelorMittal (který sype peníze do moderního odprašování exhalací) nebo těžba uhlí (která je v současnosti na stavu blízkém nule) je smog v období zimních inverzí, který způsobuje… hádej kdo? No naši polští přátelé, ke kterým to máme přes čáru pár metrů a kteří na nějakou ekologii (teď se omlouvám) SEROU JAK NA PLACATÝ KÁMEN!!!