postcd

Jaké jsou účely zubní korunky, je opravdu nutná?

pokud mi korunka nechybí co se týče dostatečného rozkousání potravy? Ohledně ochranné funkce opravovaného zubu mi to jako laikovi přijde sporné, jelikož co se uzavře, to nelze čistit, tam je příležitost pro bakterie ne? Jak již bylo zmíněno ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-zhruba-procentualne-vyjadrena-pravdepodobnost-ze-se-pod-plombou-vytvori-znovu-zubni-kaz-behem-30-let ) je velmi pravděpodobné, že pod plombou se vytvoří nový kaz, proč tedy vyhazovat peníze za korunku když se pod ní někde v opravovaném zubu stejně rozvine kaz?

příklad opravované stoličky po léčbě kanálků, bez korunky: http://s20.pos­timg.org/srldp4b65/­stolicka_7_po_vy­plneni_kanalku­.jpg

děkuji

Odpovědi
iceT

Nutná třeba z hlediska estetiky, nutná taky kvůli tomu, aby se ti časem nerozlezly zuby a nevyplnily mezeru po chybějícím zubu,to se stalo bratrovi. U dobrého zubaře by se pod korunkou kaz vytvořit neměl.

bolak

Mně se třeba pod plombou kaz vytvořil, a podle mě to nebyla věc desinfekce. Oni taky zubaři houby věděj, kolikrát jsem slyšel od zubařů v rozhovorech argumenty, že kazivost není dědičná, že je to věc špatného čištění… tak ať mi teda vysvětlí, jak je to možný že já si (špatně) čistím zuby 2× denně a mám plnou hubu plomb, a kazy se mi tvořej i pod nima, a bratranec si nečistil zuby pětadvacet let, a za celej svůj život měl jen 2 kazy.

postcd

bolak: podívejte na tento článek: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/za-zkazene-zuby-mohou-lini-rodice/
týká se té kazivosti, třeba Vás tam něco zaujme

PS: o estetiku mi nejde jelikož je to stolička. jde mi spíše o co nejnižší kazivost a co nejméně pozdějších zákroků na zubu, také co nejméně peněz