Jaké jsou typické jídla pro Německo? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Budu jmenovat ty,která já ráda.Štola,švar­cvaldská šunka-špek,norimberské perníčky,preclíč­ky,špekulandy,a potommyslímsku­tečnou německou specialitu-nikde jinde jsem to nezažila-pivo a příloha-bílá ředkev osolená…:D

Další odpovědi
anonym

Eintopf – zcela jistě nejznámější německý pokrm. Tradiční jídlo z jednoho hrnce. Jeho základem je velmi hustá zeleninová polévka, do které se přidává různé maso, párky a klobásy.Dala bych tam ještě bílou klobásu,pečené koleno a vánoční štolu.

Damiana

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C4%9Bmec­k%C3%A1_kuchyn%C4%9B

anonym

Všechny zde uvedené,ale koupené přímo v Německu.Z naších surovin dovážených ze zmíněného Německa by nežral ani německý ovčák!

Levana

jako priloha treba specle, ty ja rada 🙂

Michal Kole

klobásy, párky, pivo