Shuffle

Jaké jsou společné a odlišné znaky mnohoznačných slov a homonym?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Ad ivzez,
otázka patří k náročnějším, o DÚ zřejmě nejde, spíš o nepochopeníí rozdílu mezi slovy.

Některá slova svou formou vyjadřují několik významů, vztahují se ke dvěma i více základům.

1. Slovo bylo přeneseno (metaforou, metonymíí, synekdochou, historicky apod.) na jinou skutečnost a vzniklo slovo mnohoznačné. Jeden význam je původní, základní a ostatní jsou přnesené.

Kobylka:
zvíře
součást houslí

kuřátka, kohoutek, samota atd.

2. forma slova patří ke dvěma různým slovům, která mají jiný původ – stejná forma, ale jiný význam = homnonyma
čelo – část hlavy/hudební nástroj
vlna – srst/na vodě

Jinak homonymie může být úplná, částečná atd
.
Zda jde o homonymum či slovo mnohoznačné, poznáme i podle řazení ve slovníku.

Další odpovědi
ivzez

Doporučuji učebnici a poznámky z výkladu
(úkol za tebe dělat nebudeme).

Nebo napiš, co víš, zkontrolujeme ti to.