chucky

Jaké jsou skupiny zemí nebo státy s rozvinutým tržním hospodářstvím?

Nejlepší odpověď
quentos

Mimo „klasiky“, jako jsou USA, Kanada, Francie, Čína, Německo či Británie (částečně i Rusko, leč to se sem řadí s velkým otazníkem, neboť je zemí velkých sociálních rozdílů – některé části země se řadí mezi vysoce vyspělé, jiné mezi těžce zaostalé), mají rozvinuté tržní hospodářství ještě skupiny zemí známé jako „Malí tygři“ či „Malí draci“, jejichž ekonomika se překotně rozvinula a vysoce industrializovala počátkém 70. a 80. let min. stol. (1. a 2. vlna). Mezi ně patří např. Indonésie, Hongkong, Macao, Taiwan, Singapur či Thajsko.