Jaké jsou rozdíly v profesích očního lékaře, oftalmologa, optometristy a okulisty?

Odpovědi
dejavu

Oční lékař je to samé co oftalmolog a zabývá se léčením všeho, co souvisí s okem a jeho funkcemi.
Optometrista se věnuje vyšetřování zrakových funkcí, stanovení příslušné dioptrické korekce a aplikace kontaktních čoček. Současně je optometrista také schopen poradit při výběru optimální korekční pomůcky. Je také schopen posoudit celkový stav zrakových funkcí, avšak nestanovuje diagnózu a neléčí oční choroby.
S okulisty jsem se tedy nesetkala, google toto nabízí jen jako polský výraz okulistyka pro oftalmologii.

Jugar1

Co takhle to vepsat do google?a necpát to sem všem.

Jugar1

Příspěvek smazán administrátorem.