archimax

Jaké jsou rozdíly u hmyzu mezi proměnou nedokonalou a dokonalou?

Nejlepší odpověď
brillant

Podle mě na řešení soutěží a domácích úkolů jsou jiné stránky.

Další odpovědi
Lucijej

U hmyzu s proměnou dokonalou se vyskytuje stádium kukly.
Nejvyvinutější hmyz má životní cyklus, který zahrnuje dokonalou proměnu. Z vajíček se líhnou larvy nebo housenky, které se dospělým exemplářům vůbec nepodobají ani tvarem ani vzhledem. Larvy rostou, několikrát se svlékají a nakonec se promění v kuklu. Uvnitř kukly se reorganizuje celé tělo, až se vylíhne dospělý jedinec.
U proměny nedokonalé se z vajíčka vylíhne jedinec, který vypadá jako dospělec, jen jen menší (postupně roste), nemá vyvinuté pohlavní orgány a vytvořená křídla (jen základy křídel).
Doplňuji:
chybička se vloudila – housenka je typ larvy