Lgee

Jaké jsou rozdily mezi psychicky nemocným a zdravým člověkem?

Údajně staci se ptat na blbosti a člověk není zdravý, viz. Jeden zdejší uživatel. Ale jaké jsou celkově rozdíly v chování normálního a „nemocného“ člověka? Člověk co se ptá na blbosti od jeho zrození to přijde zcela normální..

PS: takže když mám myšlenky o NWO a vím o plánu jak chtějí elity ovládnout svět, tak sem automaticky nemocný jelikož se s tímto názorem ztotožňuje jen necelé 2% lidí?

Nejlepší odpověď
Drap

Psychicky nemocný, je neocný a zdravý je zdravý. To je havní rozdíl mezi nimi.

Další odpovědi
annas

Přečťěte si názory odborníků. Rozdíly mezi psychickými problémy a normalitou se zabývá patopsychologie či psychopatologie

Normalita = . v užším smyslu jako pouhá absence úchylky, či v širším smyslu jako výraz optimálního stavu organismu či systému. I když se různé kultury ve svém pojetí normálního a nenormálního výrazně liší, žádná z nich nebývá ochotna tolerovat výraznější odchylky od svého vlastního standardu.

V psychopatologii je normalita zjišťována:

subjektivně – vlastním odhadem jedince
sociálně – názorem sociálního okolí
z hlediska psychiatrické diagnostiky – přítomností nebo nepřítomností psychopatologických symptomů
statisticky – kvantitativní odchylkou od statistické normy
funkčně – podle projevů, jednání člověka v dané situaci.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Normalita

Existuje několik způsobů, jak charakterizovat přítomnost psychopatologie u jednotlivce jako celku. Jednou strategií je hodnotit člověka ve čtyřech dimenzích: deviace, úzkost, dysfunkce a nebezpečí, známé společně jako čtyři D. Další konceptualizace, faktor p, vidí psychopatologii jako obecný, zastřešující konstrukt, který ovlivňuje psychiatrické symptomy.

Podrobnosti si můžete přečíst v odkazu.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopatho­logy
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopato­logie

aliendrone

Asi jako mezi TEORIÍ a PRAXÍ. Psychicky zcela zdravý člověk je něco jako euklidovský prostor – existuje leda tak TEORETICKY. Nicméně víme, že v reálu je protor(očas) v různé míře pokřivený a stejné je to i s lidmi. ;) :D :D

cappuccino

Mam psychicky nemocneho souseda. Po jeho navsteve jsem vzdycky K.O.
Krome toho, ze ho navstevuji mimozemstani, mi krmil kocoura ptacim zobem – pry aby usetril!!
Co dodat?

elkon

Rozdíl je v chování, vyjadřování a vystupování obecně, takového jedince. Při osobním setkání to většina lidí pozná během chvíle.

Rokio

Pokud má někdo nemocnou hlavu, tak trpí jeho celé tělo. Psychofarmaka se totiž s*rou do všeho.

Zdravý člověk není duševně nemocen a neměl by mít problém získat pořádné vzdělání a vykonávat duševní profesi, což by byl pro psychicky narušeného problém. Zdravý člověk též nemá problém ani s fyzickým zdravím.