Jaké jsou rozdíly mezi prvoukou a přírodopisem?

Nejlepší odpověď
annas

Názvy předmětů se změnily, stejně jejich obsah, ale jde o jakési základní znalosti o přírodě.

"Vyučovací předmět Prvouka se vyučuje v 1.-3. třídě 2 hodiny týdně. Je součástí vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět..

Obsah učiva se týká člověka, rodiny, společnosti, vlasti, přírody, kultury, techniky, zdraví a dalších témat. Uplatňuje pohled do historie i současnosti a směřuje k dovednostem pro praktický život. Vzdělávání v oblasti Člověk a jeho svět rozvíjí poznatky, dovednosti a první zkušenosti žáků získané ve výchově v rodině a v předškolním vzdělávání. Žáci se učí pozorovat a pojmenovávat věci, jevy a děje, jejich vzájemné vztahy a souvislosti, utváří si prvotní ucelený obraz světa. Učí se vyjadřovat své myšlenky, poznatky a dojmy, reagovat na myšlenky a názory jiných. Podmínkou úspěšného vzdělávání je vlastní prožitek žáků, který vychází z konkrétních nebo modelových situací. Důležité je propojení této vzdělávací oblasti s reálným životem a s praktickou zkušeností žáků. Vzdělávací obsah předmětu je členěn do pěti tématických okruhů: Co už umíme; Místo, kde žijeme; Lidé kolem nás; Lidé a čas; Rozmanitost přírody; Člověk a jeho zdraví.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:szDab6rxSY0J:­www.zsbrankovi­ce.cz/word/svp/09prvou­ka.doc+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Přírodopis
Vyučovací předmět Přírodopis je součástí vzdělávací oblasti Člověk a příroda. Výuka navazuje na obsah tematického okruhu Rozmanitost přírody ze vzdělávací oblasti Člověk a jeho
svět, který je vyučován na 1. stupni základní školy.

Předmět zahrnuje okruh problémů spojených se zkoumáním přírody. Získají základní poznatky o stavbě těl vybraných organismů a jejich fyziologii, o nerostech a
o horninách. atd. "
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:9au­oypWFt4kJ:www­.zsvalticka.cz/pdf/pri­rodopis2.pdf+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b
prostředky a metody pro hlubší poznání přírodních zákonitostí.

Další odpovědi
Drap

Prvouka je pro nejmenší. Jsou tam zahruté i věci, které přímo do přírodopisu nepatří.

Arne1

Prvouka má mnohem širší záběr – kromě základů přírodopisu i základy zeměpisu, dějin, fyziky a dalších. Viz…

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Prvouka