dust8

Jaké jsou rozdíly mezi módy quick a normal pro nabíjení u nabíječky baterek?

Je to i o kvalitě nabití?
Předpokládám, že u quick se to rychleji nabije, ale bude to stejně kvalitně nabité jako u normal módu?
Bude kapacita stejná? V čem jsou tedy rozdíly?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží na konkrétní nabíječce, každá to může mít jinak. Je třeba se podívat do specifikace. Obecně „normal“ je šetrnější, „quick“ rychlejší. A jak se nabíjí a jak je možné nabíjení urychlit záleží hodně na technologii akumulátorů (Pb, NiCD, LiON, NiMH,…) a dále i na kapacitě a konkrétním typu…

Další odpovědi
Kepler

Domnívám se že režim quick používá o něco vyšší napěťový rozdíl a tím i vyšší proud a zkrácení nabíjení. To platí u všech běžných typů baterií. Je možné nabít normálně na 100% kapacity, ale nabíjení není tak šetrné a zkracuje životnost baterie.