Gus_Fring

Jaké jsou rozdíly mezi fyzikální chemií, teoretickou chemií a kvantovou chemií?

Děkuji za odpověď Kelte. Nepochopil jsem jen, jestli myslíš, že jsem osoba, která se ptá na otázky, jen kvůli bodům.
Sem jsem začal psát jen proto, abych zjistil informace o vědě a posilování. Body jsou mi jedno a nechápu, k čemu jsou jinému, nežli počtu otázek, odpovědí, liků atd. jsou.

Nejlepší odpověď
Kelt

Fyzikální chemie zkoumá metody kterými lze posuzovat chemické látky bez chemické změny – polarizace, reakce s elektromagne­tickým zářením – rentgen – krystalografie, UV, IR spektra a pod. Teoretická chemie je základem chemie, která se uplatňuje ve všem a ti, kteří s tím pracují, by s tím měli být obeznámeni. Kvantová chemie – procesy , které probíhají na kvantové úrovni, reakce s částicemi, které vedou ke vzniku jiné látky. To bys musel do UJV Řež, nebo do CERN. Ale takový člověk, který nemá vzdělání z chemie, to nepochopí a ptá se jen proto, aby získával body za otázku.

Další odpovědi
zbyndo

Nemyslím na to,neposudzujem kto hrá o body,Keltova odpoveď je fajn,odborná, naozaj nič nepovie laikom z chémie,dala by sa o tom urobiť celá prednáška,nakoniec, pýta sa Gust_Fring, ktorý robil chemickú olympiádu, pokiaľ som zaregistroval z minulých príspevkov