Jaké jsou rozdíly mezi čajem a odvarem z nějaké byliny a lze použít čaj i k vymývání? Více v popisu.

Vymývání očí antisepticky působícím odvarem z měsíčku lékařského nejenže vyléčí zánět spojivek, ale má na zrak posilující účinek a zvyšuje jeho ostrost.

Takže jestli by nestačil jen čaj z měsíčku a ten si pak studený kapátkem nakapat na spojivky?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, že čaj je nejen nápoj ze sušených lístků čajovníků, ale i nápoj z odvaru, z výluhu či nálevu z bylinek či jiných rostlin. Jde o zdravotní nápoj.

Jinak čaj z bylinek přece nemůžete připravit než uvedenými postupy.

Takže čaj z měsíčku je odvar z měsíčku. Takto se vyluhují účinné látky.

Jak se dovíte z odkazu, bylinkový čaj se připravuje výluhem, odvarem a nálevem.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-spravne-vari-bylinkovy-caj

Další odpovědi
Kepler

V podstatě v tom není rozdíl. Pokud si měsíčkový čaj neosladíš nebo neochutíš citrónem, můžeš si ho nakapat nebo vetřít kamkoliv. Osobně vnímám čaj jako nápoj, odvar spíše pro vnější použití, ale pít se taky může.