Jaké jsou rozdíly mezi botníkem a botárkou?

Nejlepší odpověď
annas

Botárka byl, nevím, zda stále je, nářeční výraz pro předsíň. Slyšela jsem u nás na Hané, možná se používá ji jinde.

Výraz se používal na venkově, když hospodáří a ostatní přišli v znečištěné obuvi, tak se zpravidla v předsíní (síni) nazuli do domácí obuvi. .

Botník je kus nábytku, do něhož se ukládaly boty – v minulosti by upravený jako lavice, lavička, později skříňka.

Další odpovědi
Drap

V našem kraji jsou výrazy používány jako synonyma.