mosoj

Jaké jsou rozdíly a přednosti elektronických čteček ?

a. S LCD displejem.
b. S elektronickým papírem.

Nejlepší odpověď
led

Opíšem len hlavné – viditeľné rozdiely:
a/ Sú podsvietené, môžte čítať aj večer. Vzhľadom na lesklosť – odrazivosť displeja pri silnejšom svetle sú nečitateľné. Vyššia spotreba energie, v zime tak netrpia mrazom. Obrázky a video čitateľné, trpia.
b/ Nepodsvietené, musí na ne dopadať svetlo. Pri slabšom svetle nečitateľné. Nízka spotrespotreba energie, odoberá prakticky len pri zmene displeja – stránky. Text čitateľnejší, vzhľadom na menšie rozlíšenie a prevažne monochrónne (čiernobiele) obrázky nezreteľné. Náchylné na prechladnutie, v zime zamrzajú.

Další odpovědi
Fyzik

Těžko vůbec rozlišit mezi A a B, principem jsou totiž docela podobné. Zásadní rozdíl je, že B je tzn. bistabilní, tedy že samotné zobrazení barev nevyžaduje energii, jen změna obrazu a tedy se zvyšuje úspora energie. Podsvícení, odlesky a další parametry se mohou lišit v závislosti na použité technologii, kterých je dnes opravdu mnoho. Hlavní je si je vyzkoušet v ruce.

led

ad Fyzik, myslím, že v otázke mosojovi išlo ani nie tak o fyzikálne vlastnosti, ako skôr o praktický rozdiel. Čo opisujem, sú moje praktické skúsenosti. Používam oba typy a od toho istého výrobcu. Rozdiel je hlavne, a preto používam oba, v podmienkach použitia – v tmavom priestore, kde potrebujem súčasne aj čítať mám podsvietenú LCD (a), pri silnom svetle naopak nepodsvietenú -elink (b)