Lenule15

Jaké jsou rozdíli mezi masařkou a mouchou obecnou kromě toho že masařka je větší?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Pro masařky je charakteristická šachovničovitá kresba na zadečku.

Více Wiki:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mou­cha_dom%C3%A1c%C3%AD
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­sa%C5%99ka_obec­n%C3%A1

Pro mouchy je charakteristické, že se živí tekutou stravou, kterou nasaje nejdříve do volete, a pak to pokračuje do střeva. Občas dochází k částečnému vydávení v podobě kapky na konci sosáku, což má velký epidemiologický význam – pokud před tím sály na infikovaném podkladu, takto snadno rozšiřují choroboplodné zárodky, také je přenášení na svém ochlupení.
Mouchy jsou věrné svému rodišti, ze kterého se příliš nevzdalují.

Masařka obecná je zase nejznámnější masařkou parazitující v tělech děčťovek.
Doplňuji:
Leňule zřejmě myslí mouchu domácí (MUsca domestica)
Naše masařky kladou vajíčka – nejradši do masa a různých zbytků potravin, mocuhy je zase kladou do hnoje, na exkrementy apod.

Další odpovědi
beer

Moucha obecná mj. neexistuje, všechno jsou to ale dvoukřídlí, lidově mouchy:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dvou­k%C5%99%C3%AD­dl%C3%AD
Masařek, které mezi ně patří, je více druhů. Jsou vždy větší a na rozdíl od většiny ostatních ostatních rodí živé larvy (nekladou vajíčka).
Velmi zhruba je to vše, více net.

Zdroj: Studium.

bolak

beer: já bych řek že l15 měla namysli rozdíl mezi mouchou domácí (Musca domestica) a masařkou obecnou (Sarcophaga carnaria)

mě si nevšímejte, dneska jen chodím okolo a střílím po všem co se hejbá…

Zdroj: hospodské tlachání