VanEgg

Jaké jsou rovnice žíhání glukózy a minia pomocí dmuchavky?

Jaké jsou rovnice žíhání glukózy a minia (myslím tím dvě nezávislé rovnice – glukóza a minium)na dřevěném uhlí pomocí dmuchavky? Podle mě musí být v reakci obsažen uhlík (uhlí) a kyslík (oheň) – když jsem ovšem rovnice s C a O hledal na internetu, vůbec nic jsem nenašel. Mohli byste mi prosím poradit?

Odpovědi
Emefej

Jako částí plamene žíháš? V každé části probíhají jiné reakce, ale pokud jsi nucen rovnice uhlíku a kyslíku hledat na internetu, tak se na pokusy raději vykašli.

Lamalam

V redukční části glukóza na uhlík, v oxidační na oxid uhličitý. Minium v oxidační části reagovat nebude, v redukční části zreaguje na olovo.

dr.luha

Ví bůch. C + H máš v glukóze, O máš v suříku. Čerpáš z příručky Malý terorista?