MadQuaker

Jáké jsou průměrné polatky bytu v pronájmu ? A kolik asi tak dělají zálohy na služby ? Vůbec se v tom nevyznám. Díky

Doplňuji:
Lokace je Praha, velikost 2+kk . Někdy k inzerátu píšou 6000.- a poplatky nebo služby. Jen bych rád věděl na jakou konečnou sumu se můžu dostat. Ještě, budou se lišit poplatky podle počtu osob (2 os. ) ?

Nejlepší odpověď
fablen

měl byste doplnit především přesnou lokalitu a velikost bytu, ty rozdíly budou velké. Něco jiného je Praha, něco jiného okresní město

Další odpovědi
iwetax

cca 1000kč elektrika (záleží na vybavení bytu, pokud máte jen lednici a televizi tak 500kč) plyn já platim každý půlrok 750kč (mám jen sporák) Také záleží čím je byt vytápěný

johana 56

Pokud se ojeví částka+poplat­ky,sečtěte si to a vyjde Vám celková suma.V poplatcích bývá započítána voda,elektřina,plyn,to­pení a vše ostatní,takže celková platba za nájemní byt může být dosti vysoká.

tazatelka

Počítejte s poplatky MINIMÁLNĚ 2 tisíce. A pozor, je dobré se předem taky informovat na výši poplatku na FO (fond oprav), protože s ním obvykle hýbat sami nemůžete. Na rozdíl od záloh na služby, ty se upavovat dají.
Ale je taky rozhodující, jestli polatky budu přepsány na Vás, nebo je bude platit majitel bytu sám a Vám jen o tu částku bude chtít nájem navýšit.
Určitě ale chtějte vše písemně, jak výši nájmu, tak výši poplatků, kdo je bude platit a také DOBU nájmu – neurčitá nebo určitá a když tak přesně odkdy dokdy.