nikeroska

Jaké jsou prostředky sociální komunikace?

Jaké preferujete?

Nejlepší odpověď
annas

Mezi formy sociální komunikace patří:
přímá reakce (zpravidla mluvená) – která signalizuje určitý význam
gesta – ukázání, kývnutí hlavy, podání ruky, potlesk, kývnutí na pozdrav
obrazová reprezentace – fotografie, obrázky apod.
symbolická komunikace – kouř, oheň, diagram, houkání sanitky, siréna atd.

Prostředkem mluvené řeči je jazyk. Známe řeč mimickou, gestikulační, zvukovou, psanou.

Další prostředky uvedeny u formy komunikace.

Používám podle okolností – přímou komunikaci i písemný styk.

Další odpovědi
venkovan

Popravdě, raději okraje, než prostředky. když se potom sociální komunikace trhne, tak z kraje se lépe utíká.
Z toho může vyplynout, že raději z očí do očí, třeba na nějaké té komunikaci, pěšině, prostě osobní kontakt. než cokoliv bez osobního kontaktu.