prinse

Jaké jsou programy na úpravu titulků?

Potřebovala bych program, který by uměl přidat titulky do filmu. Zároveň mám jeden film s francouzskýma titulkama a ty bych z něj potřebovala dostat. Je nějaký program, který by uměl titulky vymazat, i když jsou tam napevno?

Odpovědi
Nespi

Zkus se rozhodnout co tedy vlastně potřebuješ. K editaci titulků slouží třeba program Subtitle Workshop. Pokud již máš titulky, pojmenuj stejně soubor s videem i titulky, dej je do stejné složky a většina přehrávačů si to načte automaticky. Pro vložení titulků napevno nějaký program na pokročilou editaci videa (Premiere Pro třeba) nebo export z přehrávače teoreticky. Titulky napevno (hardsub) nejdou vymazat, proto se jim tak konec konců říká. Občas je snadné zaměnit film s titulky napevno a titulkovou stopou, která jde vypnout – obvykle stačí kliknout v přehrávači pravým tlačítkem a najít „titulky → stopy“.