hapiky

Jaké jsou příznaky syndromu vyhoření?

Nejlepší odpověď
led

Pocit straty, depresia, stály smútok, nechuť žiť
U mňa to prebiehalo naopak. prišla myšlienka staré odišlo, budujme nový. Mala som šťastie, pretože hneď ma zavolali do práce a jednoducho som nemala čas myslieť na to, čo bolo, ale musela myslieť na to, čo robím, čo bude.
Takže mala rada.
Ak na vás príde syndrom vyhorenia, pošlite ho kľačať do kúta a žite svoj život. Myslite na budúcnosť, nie na minulosť.

Další odpovědi
Terinka01

Ztráta nadšení pracovního nasazení, nechuť ,lhostejnost k práci , agresivita, poruchy spánku , náchylnost nemocem ,hádky v soukromí ,ztráta smyslu života , dlouhodobě snížena výkonnost..

Akri014

Ztráta nadšeni z pracovního nasazení

Kepler

Co říká lékař: syndrom vyhoření není nemoc, ale spíše psychický stav. Jde o duševní stav popisovaný jako naprosté vyčerpání, vyhasnutí. Dále jsou přítomny pocity naprosté beznaděje a bezmoci a celkově postiženému chybí radost ze života. Jde o celkové mentální a citové vyčerpání způsobené dlouhodobým stresem a postihuje nejčastěji lidi pracující v oborech jako je zdravotnictví, školství a sociální práce. Zkrátka obory, které vyžadují každodenní mezilidský kontakt. Syndrom vyhoření se liší od deprese a únavy tím, že z počátku postihuje pouze pracovní oblast (ostatní oblasti lidského života nejsou alespoň zpočátku zasaženy). Postupem času však může dojít právě k rozvoji deprese či chronické únavy. Hlavním varovným signálem syndromu vyhoření jsou pochybnosti týkající se smyslu vykonávané práce.
https://nemoci­.vitalion.cz/syn­drom-vyhoreni/