Avatar uživatele
Bronzový

Jaké jsou příčiny poruchy přirozené tvorby inzulinu u člověka?

Následkem poruchy tvorby inzulinu může být hyperglykémie a diabetes/cukrovka? Třeba z obrázku zde: http://www.wikiskripta.eu/… chápu, že příčinou je infekce a intoxikace buněčné membrány, z toho vznikne autoimunitní reakce a destrukce beta buněk (buňka je součástí slinivky břišní a jde o buňky s endokrinní funkcí, produkují do krve hormon inzulín). Znamená to tedy že příčinou diabetes je špatná životospráva, pravděpodobně zejména nezdravé jídlo?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ještě je také stařecký diabetes. Důležité je, že diabetes vznikne tehdy když slinivka neprodukuje dostatečné množství inzulínu, nebo ho tělo nedokáže dostatečně využít. proto existuje diabetes 1. a 2. typu. Příčin může být mnoho a jednou z příčin je obezita !!!
Doplňuji:
Tak vidím že musím doplnit. Diabetes druhého typu se léčí mimo jiné metforminem, dietou, a redukcí nadváhy, pohybem. Tak on se vlastně neléčí, ale udržuje se hladina glukózy v přijatelném rozmezí.


Avatar uživatele
Zlatý

Musíme rozlišit diabetes mellitus 1. stupně a 2. stupně.
1. stupeň je důsledek selektivní destrukce B buněk vlastním imunitním systémem, což vede k absolutnímu nedostatku inzulínu a doživotní závislosti na exogenní aplikaci. Je zakódována v genetické infomaci a tudíž dědičná.
2. stupeň vzniká nerovnováhou mezi sekrecí a účinkem inzulínu v metabolizmu glukózy, slinivka produkuje nadbytek inzulínu, avšak tělo je na inzulín více méně rezistentní. Tento stupeň se vyskytuje převážně u lidí nad 40 let ( mohou to být i děti ), je způsobem nezdravým stravováním a sedavým způsobem života a léčen může být jen nízkokalorickou dietou.Nejedná se jen o cukr, ale také tuky.
Doplňuji:
http://cs.wikipedia.org/…

Zdroj: http://www.ordinace.cz/clanek/ komplikace-diabetu/

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

postcd

Tady jsem ještě našel nějakou studii jak se zbavovat cukroky 2. typu, tak sdílím: http://ceskeforum.com/…

Avatar uživatele
Bronzový

postcd

marci1:
"1. stupeň je důsledek selektivní destrukce B buněk vlastním imunitním systémem, což vede k absolutnímu nedostatku inzulínu a doživotní závislosti na exogenní aplikaci. Je zakódována v genetické infomaci a tudíž dědičná."

Chci se zeptat zda se tato dědičná "vada" dá nějak zvrátit změněnou životasprávou nebo jakkoliv?

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Možnost, že člověk onemocní cukrovkou 1. typu ( tedy podědí po rodičích ) je velmi malá. Pokud ji měla matka : tak je to 2-3%, u matky, která ji měla před 8. rokem svého věku 13%, u otce 7-9%, pokud ji měli oba rodiče až 30%. Samozřejmě, že pokud budeme dodržovat životosprávu, budeme se hýbat, je větší naděje, že se diabetes projeví v menší míře, či pozdějším věku. Ale jedná se zde jen o velmi malé procento potomků, kteří diabetes dostanou, stejně jako rodiče.Při dodržení všech pokynů lékaře je dobře léčitelná a pacient může žít plnohodnotný život. :-)
http://www.diabetesmellitus.cz /…

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

čo je to jakkoliv?
jakkoliv dedičnú vadu zvráti guľka z pištole.

životospráva ju môže maximálne oddialiť (až do smrti, takže vada síce je, ale sa neprejaví), ale nie príliš sa to darí (úspešnosť sa pohybuje v promile).
Nádeje sa vkladajú do génovej terapie.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 629
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.