Lorrien

Jaké jsou předpoklady pro psaní příběhu??

Samozřejmě znalost gramatiky a schopnost zformulovat text do odstavců a kapitol. Pak také schopnost se vyjádřit a sebekritika. Co dál??
Tisíceré díky za rady :)

Nejlepší odpověď
quentos

přece jenom jsme nejmenovali všechno – mimo gramatiky je ještě nutno znát pravopis.

Další odpovědi
Drap

Dobrý námět. Vše ostatní jsijiž jmenovala. Klidně můžeš začít

anonym

Nechci tě v žádném případě odrazovat, ale v současnosti se zdá, že je více autorů než čtenářů. Kromě zde uvedených náležitostí ti nesmí chybět talent a hlavně osobitý styl. „Pravopis“ ti v redakci nakladatelství zredigují, ale svůj osobitý styl musíš textu dodat sama.

elvan

Samozřejmě mít připravený dobrý příběh. A mít hodně načteno (jak říkávala Rowlingová). No a to něco, čemu se říká „básnické střevo“. Něco se člověk naučí, něco ne, ale myslím, že i ta kvalita se po „vypsání se“ zlepšuje.