Lgee

Jaké jsou pravidla hypotéky?

Pokud má člověk třeba 15 milionů ale nemá stále zaměstnání/příjem, má možnost získat hypotéku třeba 20 milionů, pokud ručí nemovitostí kterou z hypotéky platí (přestane splácet, nemovitost mu je odebrána i když je to třeba i 10 milionů) Vím že to není takto jednoduché, ale přeci bance se to vyplatí ne?

Odpovědi
Schluker

Jednoduse – pokud neni prijem neni hypoteka. Od dubna budou pravidla vyrazne zprisnena, vice ve zdroji.

Zdroj: https://forbes­.cz/cnb-zprisnila-podminky-hypotek-nova-pravidla-zacnou-platit-v-dubnu/

Dochy

Jedna věc je schvalování hypotéky. Tam klient obvykle musí prokázat, že má dostatečné vlastní prostředky, že nemovitost bude vhodná pro zástavu, a že je schopen hypotéku splácet (s rozumnou pravděpodobností i v budoucnu). Často lze sjednat i nějaké pojištění proti neschopnosti splácet. Konkrétní podmínky neznám. Jiná věc je pak pokud přijde klient o příjmy během splácení hypotéky. Dokud bude splácet, banka nebude nic řešit. Nicméně pokud budou splátky ohroženy, zpravidla by podle podmínek hypotéky a příp. pojištění, měl toto s bankou neprodleně projednat. Některé banky dovolují odložit splátky zcela, nebo odložit splátky jistiny při průběžném placení úroků. Příp. mohou být splátky hrazeny z uzavřeného pojištění. Nejhorší je nic nikomu neříct a přestat splácet.

Jana5678

Za mě si nejsme úplně jistá. Banka podle mě bude chtít vědět, že klient disponuje alespoň nějakými příjmy, jinak by to pro ni mohlo představovat až moc velké riziko. Manželovi poradil kamarád společnost, která nabízí p2p půjčky investice, kde nám vyšli vstříc a pomohli nám financovat koupi našeho vysněného domu. I když jsme neměli dostatek příjmů a u banky bychom jinak úvěr nezískali.

Lgee

A co se stane pokud o příjem přijde po nějaké době, a už bude mít hypotéku a bude splácení třeba 10 milionů a nebude jakákoliv problém splácet.

Schluker

Dokud bude splacet, bude to bance jedno.