Smackdown

Jaké jsou praktiky a techniky na vymývání mozku?

očetl jsem se že to praktikovali i za 2.světové války.

Oprava vymívání na vymývání.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vymývání mozku nebo též brainwashing je původně teorie o existenci technik směřující k ovlivňování jednoho nebo více lidí tak, aby změnil svoje názory nebo chování, a to ve prospěch toho, kdo brainwashing provádí. (wiki)

Technik existuje spousta a nemusí se jednat jen o fyzické mučení. Nalévaní vodou prostřednictvím norimberského trichtýře bylo známo už ve středověku. Jde v podstatě o zlomení vůle člověka, v poslední době spíše psychickým nátlakem, vydíráním (jinak děti zemřou!) nebo pomocí drog. Milada Horáková a další oběti 50. let byla takto komunisty smyšleně „znásilněny“. Takže přiznali všechno, i když věděli, že dostanou provaz. Jinak si počti tady:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vym%C3%BDv%C3%A1n%C3%­AD_mozku

Další odpovědi
marci1

V současnosti třeba to, že nás vládcové přesvědčují o tom, že bude světová válka, že je nevyhnutelná. Když se člověk bojí, dá se snadněji „zpracovat“ pro jejich prospěch. ☹

ivzez

Praktik a technik vymývání mozku je spousta.
Tolik, že by na jejich uvedení a popis zde nebylo dost prostoru.

V poslední době se dává přednost „měkkým“ metodám.
Zjednodušeně by se daly nazvat oblbováním.

Začíná to postupným snižováním úrovně vzdělání, pokračuje to
„kompetencemí“, které nikomu k ničemu neposlouží a končí to
ovcemi, které udělají, co jim kde řekne (ani nemusí nařizovat).

Drap

Takových praktik a technik je celá řada. Od fyzického nátlaku až po psychický. Třeba Američané dost často používají nalévání vodou.

ten který je

Jednou z praktik může být použití tzv.metody Overtonova okna.

Kryšpín

Velmi často jak má na př. názor nájemce Hradu, někteří novináři jsou pitomci, ale na druhou stranu, když jsou na př. placeni Bakalou, Babišem, Rakušáky a.p., tak prostě kopou ve prospěch svého šéfa chlebodárce

vas999

V jedné knize prý jednou někomu vymyli mozek tak, že ho zavřeli do cely, ve které byl jenom počítač. On se tam nudil, a tak si řekl, že půl hodiny vzdělávacích pořadů nikoho nezabila. Jenže další den to byla tři čtvrtě hodina, potom hodina, pak hodina a půl, a tak dále. Když ho potom osvobodili, tak vůbec nevěděl, kdo je, kdo jsou ti jeho osvoboditelé, kam schoval nějakou tajnou věc, prostě nic. Tu knihu jsem nečetl a slyšel jsem o ní už hodně dávno, takže nevím, jak to přesně bylo. Ale řekl bych, že v reálu by to také mohlo fungovat. Pokud je člověk hloupý a ten počítač včas neroztříská…