děduš

Jaké jsou povinnosti majitelky v péči o parcelu,která je v podstatě remízkem (405 m2) a obklopená poli?

Nejlepší odpověď
Funna

viz „výcuc“…Podle § 3 odst. 1 písm. a) zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, je základní povinností vlastníka pozemku nebo objektu nebo osoby, která je užívá z jiného právního důvodu zjišťovat a omezovat výskyt a šíření škodlivých organismů včetně plevelů tak, aby nevznikla škoda jiným osobám nebo nedošlo k poškození životního prostředí anebo k ohrožení zdraví lidí nebo zvířat…v podstatě se jen starat o to, abyse tam z toho nestala džungle…ale znáš to – není žalobce, není soudce…takže do té doby, než ji někdo práskne nemusí dělat nic…
http://www.ep­s.cz/poradna/ka­tegorie/ochra­na-prirody-a-krajiny-ochrana-lesa-a-pudy/rada/neu­drzovane-pozemky-a-louky-0

Další odpovědi
Emefej

Zákon 326/2004 Sb. stanovuje i sankce, pozor na to, může to být i 500 000 Kč.