KubaKuchař

Jaké jsou podmínky pro vaření obědů pro rozvoz doma??

Dobrý den,
již delší dobu mám svůj sen.

Chtěl jsem vždy ve svém domě mít svojí profesionální kuchyň, která by zabezpečovala vaření a rozvoz jídel (obědů) např. pro firmy.

Vzhledem k okolnostem jsem si dům pořídil menší.
Řeším proto dilema.

V mém rodinném domě nelze vmáčknout profesionální kuchyň. Nároky na ní mi jsou celkem jasné, vím, že musí mít zvlášť vchod, zařízení musí mít šatnu, WC, sklad a pak teprve kuchyň.

Zajímá mě, zda je možné tohle realizovat v samostatném objektu, představme si něco ve stylu garáže na pozemku, na kterém stojí i rodinný dům, ale není to s ním spojeno.

Případně pokud to řešit přístavbou k domu /načerno/ jelikož ze strany úřadů bych povolení k přístavbě k domu nedostal. Věřím, ale, že stavba nového, menšího objektu jinde by se vyřešit dala.

Proto bych prosím potřeboval nějakou konstruktivní radu a vymyslet pro mě nejvhodnější řešení, mohl bych jít do nájmu, ale rád bych to měl pojištěné, do nájmu nechci. 🙂

Odpovědi
Drap

Počítej taky s tím, že než začneš, musíš mít souhlas od hygieny a ta ti ho zřejmě do černé stavby nedá.

nyjono

Na hyieně by ti mohli říct podmínky.
Jedno je ale jasný, velikost garáže zcela jistě stačit nebude.
vím, že je potřeba několik umývadel, nejlépe nerezových. Třeba zvlášť na umývání rukou, na umývání potravin atd.
Sklad musí mít několik sektorů pro skladování různých druhůpotravin. To samé chladící prostory a mrazící.
A stavba načerno ase neprojde, neb nebude mít kolaudaci. A to je rizikový provoz.

Hufnágl

Podmínky jsou těžké a v tvém případě neuskutečnitelné. Znám případ, kdy jeden takový, který si chtěl splnit svůj sen jako ty, a dopadl špatně. Ovšem pokud se budeš informovat na patřičných úřadech, můžeš si svůj sen splnit.

KubaKuchař

No dobře, ale pokud to budu řešit v přístavbě, která není zakreslená na katastru, Hygiena si to bude na katastru kontrolovat? :D

Drap

Může, ale také nemusí. Záleží na konkrétním úředníkovi, jak bude důsledný.

KubaKuchař

Nó a kdyby se povedlo postavit samostatný objekt cca 30m2 na pozemku stejném jako domek??
Jde mi o to, jak by se ta stavba měla od začátku nazývat, od projektu, a jak by měla být vedená…