Pé.ju.ška

Jaké jsou podmínky pro uzavření manželství?

Doplňuji:
Je to do soutěžš tak prosím co nejpodrobněji.

Nejlepší odpověď
anonym

Doplním Damianin dost obsáhlý popis náležitostí:
za prvé je třeba, aby snoubenci byli plnoletí
otázka uzavření předmanželské smlouvy je dobrovolná, ale rozumná
je třeba vyplnit formulář žadatelů o uzavření manželství
zaplatit poplatek
dojednat si způsob obřadu (hudba,recitace, výzdoba aj.)
zajistit dva svědky
a dostavit se k samotnému obřadu sezdání snoubenců včetně platných občanských průkazů budoucích manželů i svědků

Další odpovědi
Damiana

Muž a žena. Oba svobodní (nebo rozvedení, ale s rozsudkem o rozvodu manželství, které nabylo právní moci), znají svůj zdravotní stav, i majetkové poměry (ty mohou mít upravené do budoucna předmanželskou smlouvou), dohodli se předem o budoucím společném příjmení jejich i dětí.
A souhlasí se sňatkem dobrovolně – proto ten dotaz na Ano-Ne.
Jinak mě nic dalšího – kromě horoucí lásky – snad nenapadá. 🙂

mojitek

Jenom malé upřesnění : Pár nemusí být plnoletý.V případě neplnoletosti si lze roky tzv. „dokoupit“ přes soud..