Advokátka 1

Jaké jsou podmínky pro to, abych se mohla stát učitelkou psaní všemi deseti? Vystudovala jsem vysokou školu ekonomickou.

Nejlepší odpověď
annas

Musíte si rozšířit učitelské vzdělání a získat kvalifikaci, tedy vysvědčení učitelské způsobilosti pro výuku psaní na klávesnici a obchodní korespondence – úpravy písemností. .

Obraťte se na Státní těsnoopisný ústav v Praze, který spadá pod Národní ústav odborného vzdělávání.

Snazší pro vás bude, pokud umíte psát všemi deseti. Jinak musíte během dvouletého studia zvládnout desetiprstovou metodu a úpravu písemností a teorii..

V Praze na STÚ se dovíte víc. Záleží také na tom, odkud jste – jedno centrum pro rozšiřující studium je ve Valašském Meziříčí, další pak v Praze a v Brně.

Došlo k určitým problémům, protože se objevila společnost, která neměla oprávnění různé kursy pořádat atd… Proto se vše zdrželo, od r. 2016 se znova činnnost STÚ znova rozjíždí.

http://www.nu­ov.cz/statni-tesnopisny-ustav

Ad lexx a BANAN93 – je třeba 2× měřit a jednou řezat.

Další odpovědi
lexx

v tom českém bordělu můžeš dělat prakticky cokoliv – pokud seženeš klientelu a zaplatí

BANAN93

Tak já myslím, že můžete – jen stačí najít školu kde se obor (třeba administrativa) vyučuje a domluvit si seznam EU schválených učebnic pro daný rok.

Psát všemi 10 jsem se na škole táke učil a stejně to neumím :D učitelka mi dávala přes ruce papír , abych neviděl na klávesnici :D Takové trápení mozku !!! :D

ASDF JKLŮ :)