smiley123

Jaké jsou podmínky pro studenta, bude-li mít o prázdninách 3 brigády?

Zatím jsem vždy měla pouze jednu brigádu, letos se mi seběhly již dvě během roku a v létě budu mít ještě jednu příležitostnou. Jak se mi to promítne na dani, popřípadě jaké další povinnosti mi vzniknou? Díky za odpovědi =)

Odpovědi
Kepler

Předpokládám, že brigády nepoběží souběžně. Nic se na daních ani povinnostech nemění.

da ny

Pojem brigáda je nepřesbý, záleží na pracovní smlouvě a výšce příjmu.
z poradny:
„Dohoda o provedení práce do 10000 Kč měsíčně nepodléhá odvodům sociálního a zdravotního pojištění. V případě, že zaměstnavateli podepíšete Prohlášení "růžový papír“, může vám uplatnit slevu na poplatníka, po doložení i na studenta a tudíž váš odvod daní může být nulový. Pokud prohlášení nepodepíšete, zaplatí za vás zaměstnavatel 15% srážkovou daň. Od roku 2014 je možné i část nebo celou takto odvedenou daň na základě potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele, získat zpět při podání daňového přiznání, ve kterém si můžete výše uvedené slevy započítat."
http://www.mzdo­vapraxe.cz/dis­kuse/vypis-prispevku/forumid-3836-dpp-student/

Dohoda o provedení práce (§ 75 ZP)
DPP může být souběžně několik. P/ouze u jednoho zaměstnavatele lze podepsat prohlášení k dani z úříjmu (= nulová daň do 10 000 Kč hrubého příjmu).
Příští rok (leden až březen) podáte na FÚ daňové přiznání (potvrzení od všech zaměstnavatelů) a zaplacená daň Vám bude v květnu vrácena ;)

DPP u více zaměstnavatelů
„Na dohody o provedení práce je možné v jednu chvíli pracovat pro více různých zaměstnavatelů. Pro každého z nich ale opět do rozsahu 300 hodin ročně. Teoreticky je možné být zaměstnán na DPP pro více firem a mít takto zajištěn „hlavní“ příjem. Pokud pak zaměstnanec nemá žádný jiný příjem než z těchto dohod o provedení práce (žádná z dohod by nepřesahovala 10.000,– Kč za měsíc) a není za něj plátcem pojistného stát, nastává povinnost platit zdravotní pojištění ve stejné výši jako osoba bez zdanitelných příjmů, tj. 1080 Kč měsíčně. V tomto případě vzniká povinnost přihlásit se do 8 dnů zdravotní pojišťovně.“

ivzez

Zdravotní pojištění se od doby vzniku textu (odpověď Da ny)
již dvakrát zvýšilo, v r. 2016 platí BOZP 1.337 Kč měsíčně.
_________

Poznámka:

Kopírovaný text je dobré
před vložením zkontrolovat…