Zvědavý

Jaké jsou podmínky pro darování spermatu ??

A je možné darovat ve více Sperma bankách nebo jen v jedné ? Dík

Doplnuji: vím že člověk nemá právo vědět jméno ženy co ho dostala. Má právo vědět jestli už ho nějaká žena dostala ? díky

Nejlepší odpověď
gecco

Darovat můžeš kam se ti zamane (není omezeno množsvtí ´obdarovaných´ bank).
Podmínkou je absolvování vyšetření – zejména genotypu na dědičné choroby.
😉
kukni na https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=da­rování+sperma­tu&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
_____________­________________
Ne, nedozvíš se ani totožnost, ani kdy a případně ani zda vůbec bylo použito…
😉

Další odpovědi
annas

Podmínky pro darování spermatu najdete v odkazu.

„Dárcem spermatu se mohou stát zdraví muži ve věku 18–38* let s minimálně středoškolským vzděláním ochotní k dlouhodobé spolupráci při anonymním darování spermatu (* legislativa České republiky umožňuje darování spermatu mužům mladším 40 let).“

Jednou se zásad darování je
"Anonymita. Darování spermií v České republice je anonymní, identifikační údaje dárce jsou vedeny pod kódovým označením a přísně důvěrné.

Ale zřejmě výhodnější pro darování je dlouhodobý vztah. s jednou SpermBankou.
" Dárcovství spermatu je založeno na vzájemné důvěře a spolehlivosti dárců. S dárci je uzavírána smlouva o spolupráci při darování spermatu."
atd.
https://www.mys­permbank.cz/cs/sluz­by/darovani-spermatu.html
.–
"Anonymita dárce spermatu. V České republice je zákonem daná a v praxi dobře osvědčená důsledná a bedlivě střežená anonymita dárce a příjemkyně spermatu. Dárce se nikdy nedozví, zda po použití jeho spermatu k inseminaci došlo k těhotenství a kolik dětí se narodilo.

Žena – příjemkyně se nikdy nedozví, kdo byl dárcem spermatu. Většinou to neví ani lékař, který provádí inseminaci.
Sperma je ve spermatické bance označeno kódem a informace o tom, kterému dárci patří určitý kód, je přísně střeženým tajemstvím."
MUDr. Karel Řežábek
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Up­kF9UIp-30J:zdravi.e15­.cz/clanek/pos­tgradualni-medicina/darovani-spermii-a-oocytu-134353+&cd=1&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz