Complex

Jaké jsou nutné a konkrétní podmínky pro asistovanou sebevraždu?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsou žádné, u nás je takové konání protiprávní.

Další odpovědi
Kepler

V ČR je asistovaná sebevražda a euthanasie nelegální. Tam kde legální je, někde se váže na určité podmínky. Země ve kterých je legální eutanazie, asistovaná sebevražda:
Belgie. Eutanazie je legální od roku 2002. Od roku 2014 byla zde legalizována dětská eutanazie bez ohledu na věk. Podmínka je, že dítě musí o eutanazii požádat samo a souhlas musejí dát rodiče dítěte. Následně jeho stav posoudí lékařský tým a nezávislý psycholog. V roce 2016 takto zemřelo první dítě.
Lucembursko. Eutanazie je zde legální od roku 2009.
Nizozemí. Eutanazie je zde legální od roku 2002.
Švýcarsko. Od roku 1942 je zde legální asistovaná sebevražda. Umírajícímu může legálně pomáhat lékař i laik. Ukončit život sem jezdí lidi z celého světa. Stačí zaplatit příslušnou částku a zabijí vás. Asistovaná sebevražda ve Švýcarsku láká i Čechy. V roce 2007 první český občan podstoupil asistovanou sebevraždu na švýcarské klinice.
Německo. Eutanazie je zde nelegální, asistovaná sebevražda legální je. „Pomoc“ při sebevraždě poskytnutá příbuznými nebo blízkými osobami se stala v roce 2015 legální.
Amerika. Eutanazie je ve všech státech nelegální. Asistovaná sebevražda je legální ve státech Oregon (od roku 1998), Washington (od roku 2008) a Vermont (od roku 2013).
http://kresta­nem.cz/eutana­zie-asistovana-sebevrazda/

ivzez

Na tuto otázku je velice jednoduchá odpověď:
Nastudujte si právní úpravy asistované sebevraždy těch zemí, v nichž je povolena.

(V ČR povolena není.)