LEONEK

Jaké jsou nové zákony od ledna 2011 na ÚP, dostal jsem výpověd z práce dohodou a chtěl bych se hlásit na ÚP

Platí ještě stále že mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Nejlepší odpověď
rynek878

Změny roku 2011
Od roku 2011 se snižuje podpora v nezaměstnanosti těm, kteří z práce odejdou po dohodě nebo sami dají výpověď. Zatímco ostatním začíná podpora na 65 % průměrného měsíčního čistého výdělku a postupně se snižuje až na 45 %, lidem, kteří ze zaměstnání odejdou po dohodě nebo na vlastní žádost, se sníží již od začátku pobíraní podpory na 45 %.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/mzdy-a-duchod/mzda-a-plat/pruvodce/pod­pora-v-nezamestnanosti/

Další odpovědi
BEAES

U výpovědi dohodou by jste měl dostat po nahlášení na ÚP podporu 45% mzdy, dříve bylo 65%, od ledna je to změněno.