NeřeknuCZ

Jaké jsou německé předložky u měsíců a ročních obdobích ?

Jaké mají měsíce a roční období předložky v německém jazyce ? Hledal jsem v různých sešitech a učebnicích a našel jsem něco ve stylu „im April, im Sommer, im Frühling, im Mai“. Bude teda u všech měsíců a ročních období im nebo tam je jiná předložka ?

Odpovědi
ivzez

Názvy všech měsíců i ročních období jsou v němčině mužského rodu.
Ve významu v únoru, září, … nebo na jaře se používá předložka in.
Předložku lze spojit s členem určitým jen v případě, že se měsíc/roční
období použije bez přívlastku, nebo pokud není na členu důraz.

jjj123456789

Záleží na tom, jaký je to rod, ale základ bude vždy in, pokud to období trvá měsíc a déle.