Putin

Jaké jsou nejzdravější čaje?

Samozřejmě ať taky nejsou drahé, za odpovědi díky 😉 PS: Vím, že tady podobná otázka byla, ale žádná rada, kterou mám na mysli, tam nebyla :(
Doplňuji:
Díky za odpovědi, ale na rum do čaje ještě stále nemám ten věk 😁 Zatím piji černý čaj, ale žádný efekt jsem za tu dobu nepostřehl.

Nejlepší odpověď
Drap

Bylinkové. Pokud si je sám nasbíráš,nebo vypěstuješ, máš je zdarma.

Další odpovědi
Agneta

Šípkový obsahuje vitamín C, fenyklový je dobrý při nachlazení a bolestem břicha…atd., ale nepít stále jen jeden druh – u těchto „léčivých“, – střídat je.
Nastálo můžeš pít (můj oblíbený) kopřivový (od fy. Messmer), šalvějový, mátový atd., zdravé jsou dále ayurvédické a himalájské čaje, – to jsou směsi, které teín neobsahují:D

dědapetr

http://www.vi­tabody.cz/bylin­ne-caje/2

da ny

Zdravé čaje jsou hlavně bylinné a zelený čaj (stačí šálek denně!).
Ve specializovaných obchůdcích bývají bylinky kvalitní.
V lékárně zpravidla též. Nejlevnější pak bude čaj z nasbíraných
a nasušených bylin – zdarma, jak píše Drap ;).
U všech jednodruhových bylinných čajů však platí ZLATÉ pravidlo:
pít maximálně 2 – 3 týdny! Pak by měla následovat alespoň týdenní pauza!
Bylina je farmakologická droga .
Celoroční konzumace např. i šípkového čaje může býti nebezpečná.
Šípky sice mají dostatek vit. C, ale jsou i močopudné. Šípek pak zabraňuje tělu
ve vstřebávání potřebných minerálů. Je velmi vhodný při nachlazení,
virózách apod. Záleží též na síle nálevu/délce louhování .
Toto nás učilitéž lékaři na SZŠ,+ přednášky během celoživotního vzdělávání aj..
http://www.tcm-cs.com/forum/vt/cz/p1­923-%C4%8Daje-pro-zimn%C3%AD-obdob%C3%AD/?
whttp://www.tcm-cs.com/forum/vt/cz/p1­923-%C4%8Daje-pro-zimn%C3%AD-obdob%C3%AD/?
http://hoowoo­.euweb.cz/lek­.htm

ponovotny

nejzdravější čaje?
jsou „čaje“ které napomáhají léčit určité neduhy, ale k tomu by bylo třeba vědět čím přesně trpíte
pokud jste zdravý tak by bylo třeba vědět čeho by jste chtěl tím „zdravým čajem“ dosáhnout
hovořím samozřejmě o odvarech obecně protože čaje i když také mají určité zdraví prospěšné vlastnosti, nejsou prvořadě léčebné

gecco

Já moc na to „zdravé“ nehledím, ale z chuťových důvodů preferuju roobois a maté (což vlastně ani nejsou čaje). A za výborné považuju i ´bylinky´ – třezalku, meduňku, mateřídoušku – ale ty si sám sbírám.

anonym

Nejzdravější je čaj s rumem.
Doplňuji:
Drape,čaje se nedají sbírat a ani pěstovat!

zuzuli103

Ahoj nejzdravější čaje jsou bylinkové nebo zelené.
Jestli chceš aby ti pomohli dej si k nim med :D

Drahuška999

No, tak pro mne jsou snad asi ty nejzdravější čaje ty, které si mohu pořídit z těchto stránek zde – https://www.mi­lota.com/eshop/c­aje-sypane-6888 , protože jsou tam jen samé bylinné a to si myslím, že vám nějaké to zdraví rozhodně zaručí :) Nicméně, mrkněte sami a ověřte se na vlastní kůži.