Kelt

Jaké jsou nejmenší hudební intervaly?

Dobrý večer. Touto otázkou nemyslím, intervaly, které zapisujeme do notové osnovy, kde rozlišujeme malou sekundu, tedy půltón, ale v hudbě obecně. Indická nebo čínská hudba má myslím čtvrttóny, nebo co. A platí zde pravidla poměru délky struny a frekvence jako v evropské hudbě, že oktáva je 1:2. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Emefej

Ano, pravidlo změny poměru délky struny a frekvence platí i v čínské a indické hudbě. Pokud si tedy asiaté svévolně nezměnili fyzikální zákony.