berta 4

Jaké jsou nejlepší způsoby na snížení hladiny cukru při cukrovce?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pohyb, dodržování diety a velikosti dávek jídla, můžeš i Diaval.

Léčebně metformin.

Další odpovědi
Drap

Dieta, žádný cukr a hodně pohybu. Výborná je třeba chůze.

marci1

Vyloučit ze stravy cukr, sladit sladidly. Jíst v pravidelných časových úsecích malé porce jídla ( 5×-6× denně ). Jíst hodně zeleniny, ovoce ( ne banány, hrozny ap. ). Snažit se snížit svou hmotnost a vykonávat co nejvíce tělesnou pohybovou aktivitu.

Dochy

Nepíšeš při jaké cukrovce. Někdy stačí dieta (rozumná) a jindy musí být dieta a inzulín.
Co máš dělat by Ti měl říct Tvůj diabetolog.
Jen co já vám, tak existuje:
Cukrovka 1. typu – člověk nemá inzulín
2. typu – rezistence na inzulín
Těhotenská – hormonálně podmíněná