NikkiD

Jaké jsou nejlepší přípravky na soustředění a paměť?

Bohužel se mi ústní maturitní zkouška ze školní části nepovedla na poprvé, takže mě teď čeká podzimní termín. Samozřejmě je to i leností, ale když už se donutím, absolutně se nemůžu soustředit, jde to ještě mnohem hůř, než na jaře. Četla jsem o nějakých přípravcích, ale většina z nich se musí užívat dlouhou dobu před výkonem. Existuje nějaký, který zabírá ihned? Díky všem !

Nejlepší odpověď
mosoj

Polykám a polykám a pamatuji si stále míň .

Další odpovědi
arygnoc

existujú rôzne stimulanty pre zlepšenie pamäte (medzi najznámejšie patria napr. fenmetrazin, resp. dexfenmetrazin), bohužiaľ ich účinok trvá iba počas používania drogy a tá je silno návyková.

Na zlepšenie pamäte je potrebný tréning – proste učiť sa (nie memorovať!!!).

Hľadajte v učive súvislosti – pokiaľ si zapamätáte jednu časť učiva (a pochopíte ju) a následne od nej odvádzate ďalšie štúdium, ľahšie si zapamätáte (a pochopíte) ďalšie učivo.
Na tom je založený princíp učenia sa – učivo – látku sa nie nadrieť, ale ho pochopiť.

Užívať nejaké prípravky nie je šťastná voľba – skúšku síce urobíte, ale nebudete o nič múdrejšia a tým vlastne znegujete zmysel štúdia (byť múdrejšia, niečo vedieť).

Sústredenie sa je vec pevnej vôle – ak nie ste schopná sa sústrediť, nechápete potrebu sa naučiť danú látku ako potrebnú vec, a to je zasa iba chyba.
Proste sa presvedčte, že to pre (ďalší) život potrebujete, motivujte sa.

Pri mozgovej činnosti nie je na škodu užívať kakao, čokoládu, kofeín, teín (prírodné stimuanty), prípadne zvýšiť prísun cukrov (primerane), ktoré mozog pri zvýšenej námahe spotrebuváva.
Vhodná je i neutrálna hudba (podľa zvyku), rozhodne nie rádio, video, TV, tanečná hudba a podobne, proste kľud.

Držím vánm palce, rozhodujete sama o vlastnej budúcnosti. Malo by to byť dostatočnou motiváciou. A drogám (v tomto prípade myslené liekom) sa vyhnite.
Doplňuji:
presne na toto som čakal:
Ginko Biloba má tzv. placebo efekt. Možno aj neškodí.

Lutagame

Skus Jinan Dvoulaločný neboli Ginko Biloba … podporuje koncentraci a paměť . Dá se koupit jen listy nebo celá rostlina :) Mám to sám osvědčený , ale čerstvý je lepší . Máme jí doma a je to fakt LUXUS :D , ale jestli máš třeba problémy s třeba …s častým krvácením z nosu, tak bych ti to nedoporučoval , protože to je taky na prokrvení :) Je to přírodní žádný prášky nic :) na netu jistě něco najdeš :) jak o účincích i cenu apod. Jediný na tom špatný je, že to chutná hnusně :D, ale stojí to za to ! :)

anonym

Domnívám se že k tomu stačí luštění křížovek a plná hospoda. Není nutné jen posilovat paměť, ale trénovat zapomínání. Přípravky pomáhající koncentrovat mysl existují, jsou to pravidelný denní režim, učení a odpočinek. K úspěšnému fungování mozku aby dostával potřebné informace a ne balast, jsou nutné ticho a pravidelný spánek.

Andre5000

Vykašli se na polykání nějakých prášků a raději se zkus uklidnit a soustředit se.