Avatar uživatele
Mravenec

Jaké jsou nejlepší filmy, kde hraje Rudolf Hrušínský?

Ty nejznámější klasiky. 🙂

Ano, starej, můj oblíbenec 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Elk, johana 56, redy, gagaga, marci1, anonym, Agneta, Putin, lejdy.můn před 3095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Myslíte Rudolfa Hrušínského, který zemřel v r. 1994?

Jeho 10 nejlepších filmových rolí je v odkazu
http://filmser­ver.cz/clanek/7337/10-nezapomenutelnych-roli-rudolfa-hrusinskeho/

Např. Spalovač mrtvol, Dým bramborové natě, Vesničko má středisková, Dobrý voják Švejk a Poslušně hlásím atd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Putin

http://www.csfd­.cz/tvurce/961-rudolf-hrusinsky/podle-rating_average/ – Seřazeno od nejlépe hodnoceného 😉

Pokud však máte na mysli můj názor, tedy můj oblíbený film s tímto hercem, určitě je to Obecná škola (ve vedlejší roli) a hlavně z dětství Tři veteráni 🙂

Jinak bych nepsal „starej“, jelikož Rudolfů Hrušínských je opravdu hodně; a ten, kterého myslíte, není nejstarší 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ale kterej Hrušínský?
Myslíš starej?
Tak asi Obecná škola, Konec starých časů, Smrt krásných srnců, Vesničko má středisková, Slavnosti sněženek, Pozor vizita, Postřižiny, Rozmarné léto, Dařbuján a Pandrhola, Dobrý voják Švejk.
Byl to pan herec.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Švejk, Pozor vizita, Spalovač mrtvol, Vesnička atd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Největší pecky už byly zmíněny. Připomněl bych ještě majora Kalaše – Po stopách krve, Vrah skrývá tvář a Strach. Přidejte k tomu Spalovače mrtvol a teď si vemte úplně opačnou polohu třeba v Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemství hradu v Karpatech. Všechny tyto role dokázal zahrát naprosto bezvadně! Je dneska nějaký herec, který by něco takového uměl?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Těžko vybrat nejlepší, poněvadž mi připadají všechny nejlepší. Dokázal hrát výborně dramatické role : Spalovač mrtvol, Dým bramborové natě ap., ale také role komediální : Dobrý voják Švejk, Vesničko má středisková, Obecná škola, Slavnosti sněženek ap. Mám ráda jeho herecký výkon jako pacienta Prepsla ve filmu Pozor vizita! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Dobrý voják Švejk, role jak ušitá na míru, typickej českej bezstarostnej pobuda, flákač, opilec

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad Putin, máte pravdu.

Starej je nevhodný výraz, protože R. H, kdysi nejstarší držitel tohoto jména, už nežije.

Starý může být člověk i v 50, třeba i ve 30 – je to pojem relativní, tj. vzhledem k někomu nebo k něčemu…

před 3095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Co je za slovo v jazyce českém AD?

před 3095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad (latina) – k, ke, latinská předložka

před 3095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/AD

před 3095 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek