Lečo

Jaké jsou nejlepší citáty?

Jaké jsou vaše nejoblíbenější citáty? Máte nějaký, který je v něčem speciální? Jaký typ citátů je váš oblíbený (např. o lásce, o životě)?

Nejlepší odpověď
helevoles

„Po vyhynutí blbouna nejapného je nejhloupějším stvořením na zemi český novinář.“ — Miloš Zeman

Další odpovědi
DoTazatel

Xenofontovy – a od plno dalších antických autorů. ale celkově ze starověku – i z jiných zemí (např Čína, Egypt a Indie… ty filosfické a náboženské).

Ale neomezuji se – mám rád různé citáty, z různých oborových oblastí, zemí i dob.

Rád mám citáty o životě – o úspěchu, praktické citáty, o světě,… zkušenostní citáty (kdy autor říká, co je správné/prospěšné a co špatné nebo zkrátká říká v čem se poučil, na co přišel a co mu pomohlo).

Svým způsobem hlavně filosofické citáty.

Mám rád citáty z „klasických dlě“ (a já do toho počítám všechny spisy kromě moderních – tedy podle mě tak do půly 19. stoletía to nehledě na literární druh, žánr nebo směr). Najradší mám ale ty filosofické (antické u mě vedou, ale mám rád všechny, hodně i orientální z jejich nábožensko-filosofických směrů).

df

Jsou stovky dobrých citátů. Záleží, co v daný okamžik člověk prožívá a které téma vyhledává. Nejraději mám o životě třeba od antických filosofů, a třeba i pozdějších filosofů jako Schopenhauer, nebo vtipné třeba od Woodyho Allena a Gabriela Lauba. Motivační třeba od Arnošta Schwarzeneggera

Kepler

Nejlepší jsou citáty, které jsou v souladu s tvým založením a inteligencí. Mně se jich líbí opravdu hodně, ale jeden vyberu:
„Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.“ — Jan Werich

Zdroj: https://citaty­.net/autori/jan-werich/

anonym

Antoine de Saint-Exupéry a jeho citáty.