Avatar uživatele
Lečo

Jaké jsou nejlepší citáty?

Jaké jsou vaše nejoblíbenější citáty? Máte nějaký, který je v něčem speciální? Jaký typ citátů je váš oblíbený (např. o lásce, o životě)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? df, DoTazatel, anonym před 1418 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
helevoles

Odpoveď byla označena jako užitečná

„Po vyhynutí blbouna nejapného je nejhloupějším stvořením na zemi český novinář.“ — Miloš Zeman

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lečo Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
DoTazatel

Xenofontovy – a od plno dalších antických autorů. ale celkově ze starověku – i z jiných zemí (např Čína, Egypt a Indie… ty filosfické a náboženské).

Ale neomezuji se – mám rád různé citáty, z různých oborových oblastí, zemí i dob.

Rád mám citáty o životě – o úspěchu, praktické citáty, o světě,… zkušenostní citáty (kdy autor říká, co je správné/prospěšné a co špatné nebo zkrátká říká v čem se poučil, na co přišel a co mu pomohlo).

Svým způsobem hlavně filosofické citáty.

Mám rád citáty z „klasických dlě“ (a já do toho počítám všechny spisy kromě moderních – tedy podle mě tak do půly 19. stoletía to nehledě na literární druh, žánr nebo směr). Najradší mám ale ty filosofické (antické u mě vedou, ale mám rád všechny, hodně i orientální z jejich nábožensko-filosofických směrů).

Upravil/a: DoTazatel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Jsou stovky dobrých citátů. Záleží, co v daný okamžik člověk prožívá a které téma vyhledává. Nejraději mám o životě třeba od antických filosofů, a třeba i pozdějších filosofů jako Schopenhauer, nebo vtipné třeba od Woodyho Allena a Gabriela Lauba. Motivační třeba od Arnošta Schwarzeneggera

Upravil/a: df

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nejlepší jsou citáty, které jsou v souladu s tvým založením a inteligencí. Mně se jich líbí opravdu hodně, ale jeden vyberu:
„Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.“ — Jan Werich

Zdroj: https://citaty­.net/autori/jan-werich/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Antoine de Saint-Exupéry a jeho citáty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek