bolak

Jaké jsou nejčastější varianty překlepů při psaní na klávesnici?

Myslím to obecně, jako záměna dvou písmen a podobně.

Nejlepší odpověď
quentos

Sousedící písmena: např. R místo T, popř. R a T naráz (jako se mi tuhle povedlo v eseji: „as fart as this is concerned“).
Protilehlá písmena na klávesnici (ať už vodorovně, svisle či diagonálně) – u pisatelů, kteří píší osmi až deseti.
A kone4n2 anglick8 vs. 4esk8 kl8vesnice, kdz6 si ji yapomene3 p5epnout.

Další odpovědi
Tw!st

Osobně píšu hodně rychle, ale velmi často se překlikávám a vždy v ten moment ještě než zmáčknu tu špatnou klávesu již vím, že ji mačkám, tak už sahám po backspace. Ve výsledku ale i s takovýmto opravováním vím, že stejně píšu nadprůměrně rychle.

Kepler

V mém případě to jsou nejčastěji nechtěné zmáčknutí klávesy bezprostředně sousedící. Přišel jsem na to, že částečně za to mohla i klávesnice samotná, protože byla nesmírně citlivá i jen na to, že jsem o klávesu nepatrně zavadil a bylo to to tam. Od té doby. co jsem si pořídil klávesnici s velkými plochými a nízkozdvihovými klávesami, je situace mnohokrát lepší. Není klávesnice jako klávesnice, nemá cenu kupovat nejlevnější šmejd.

Kelt

Stávalo se mi, když jsem se naučil podle knihy psát všemi deseti, že jsem změnil pořadí písmen u některých slov. Například dej místo jed a opačně.

yuko

Při přehození písmen mi vznikají často velmi sprostá slova. Raději nebudu vypisovat 🙂