Avatar uživatele
bolak

Jaké jsou nejčastější varianty překlepů při psaní na klávesnici?

Myslím to obecně, jako záměna dvou písmen a podobně.

Zajímavá 0 před 2199 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Sousedící písmena: např. R místo T, popř. R a T naráz (jako se mi tuhle povedlo v eseji: „as fart as this is concerned“).
Protilehlá písmena na klávesnici (ať už vodorovně, svisle či diagonálně) – u pisatelů, kteří píší osmi až deseti.
A kone4n2 anglick8 vs. 4esk8 kl8vesnice, kdz6 si ji yapomene3 p5epnout.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tw!st

Osobně píšu hodně rychle, ale velmi často se překlikávám a vždy v ten moment ještě než zmáčknu tu špatnou klávesu již vím, že ji mačkám, tak už sahám po backspace. Ve výsledku ale i s takovýmto opravováním vím, že stejně píšu nadprůměrně rychle.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

V mém případě to jsou nejčastěji nechtěné zmáčknutí klávesy bezprostředně sousedící. Přišel jsem na to, že částečně za to mohla i klávesnice samotná, protože byla nesmírně citlivá i jen na to, že jsem o klávesu nepatrně zavadil a bylo to to tam. Od té doby. co jsem si pořídil klávesnici s velkými plochými a nízkozdvihovými klávesami, je situace mnohokrát lepší. Není klávesnice jako klávesnice, nemá cenu kupovat nejlevnější šmejd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Stávalo se mi, když jsem se naučil podle knihy psát všemi deseti, že jsem změnil pořadí písmen u některých slov. Například dej místo jed a opačně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Při přehození písmen mi vznikají často velmi sprostá slova. Raději nebudu vypisovat 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek