Kraken80

jake jsou nejcastejsi skodne udalosti na chatach a chalupach?

Je pri pojisteni nemovitosti (rekreacni chalupa) je pojisten i pozemek? Kdyby treba z meho pozemku spadl strom na sousedovu chatu? Je to kryte? Co vlastne v tech pojistenich rekreacni nemovitosti je kryte a na co si dat pozor? Anebo naopak, jake jsou nejcastejsi skodne udalosti na rekreacnich objektech? Jak z poctu vyskytu tak z objemu skod. Kde se to da najit?

Odpovědi
Drap

Podle pojistné smlouvy.

Filip84

Musíš se obrátit na pojišťovnu, se kterou budeš pojistnou smlouvu uzavírat, zejména pak si požádat o zaslání kompletních podmínek, a v nich hledat – zejména – výluky.

Pochop, jde o dispositivní smluvní vztah, pojištění nemovitosti není nárokové, a tak nemá nárokový, kogentní, obsah, jako např. veřejné zdravotní pojištění.

Každá pojišťovna to má jinak, ve výlukách se docela liší.

Škodní události? Záleží na tom, kde takový rekreační objekt je. Je-li v nějaké chatové oblasti, kde je téměř permanentně někdo přítomen, tak to až tak často nehrozí, jinak je docela běžné vloupání. „Chataři“ to prostě zkusí, oni hřeší na to, že dopadnout je není vůbec jednoduché, protože není moc upotřebitelných stop. Ono, taky, na to, že chata byla vyloupena, se často přijde s velkým zpožděním.

Jinak poškození zvířaty – kuny atp., no a pak přírodní vlivy, to souvisí hodně s tím, kde ta chata bude, a jak je postavená, jestli má např. pevné okenice, z čeho je střecha, protože i u nás jsou tornáda, vichřice, a podobné přírodní úkazy. A když to bude v povodňovém pásmu, proti vodě Ti to nikdo nepojistí, nebo pojistí, ale za takovou částku, že se Ti to ani nevyplatí.

elkon

Co si pojistíš, to máš pojištěné.