jirka F

Jaké jsou nejčastější důvody ke spáchání sebevraždy?

Jen mě zajímá, jaké jsou asi ty důvody, když se nad tím zamyslím já, tak asi nejčastěji to je kvůli neštastné lásce.

Nejlepší odpověď
Kelt

Bohužel, člověk má pocit, že to nezvládne a proto volí toto řešení. A kdyby v podobné situaci byl váš známý, tak se mu to snažíte vysvětlit a odradit. Přece život je příliš cenný a žádný člověk, ani událost nestojí za to, aby si člověk bral život. Například kolega způsobil autonehodu a řešil to skokem ze střechy. A přitom byl úspěšný a pod. Takže člověk má pocit, že neví, jak danou situaci řešit. Proto definitivní řešení. Ale když začne používat orgán na horní části páteře místo na spodní, tak řešení najde. A nemusí páchat sebevraždu.

Další odpovědi
da ny

Nedávno stejná otázka :(
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lide-pachaji-sebevrazdy

elkon

Že je ten dotyčný magor. Lidově řečeno, rupne mu v kouli.Normální člověk něco takového neudělá.

Rokio

  • tvoje vysněná láska ti dá košem (rozchod)
  • těžká deprese
  • schizofrenie
  • krach velké společnosti, které jsi byl vlastníkem
  • těžké fyzické onemocnění (např. rakovina, leukémie, malárie, encefalitida atd.)